Війська РФ намагаються прорвати оборону ЗСУ на Донбасі, точаться бої на низці напрямків – Генштаб

Війська РФ намагаються прорвати оборону ЗСУ на Донбасі. Наразі тяжкі бої точаться на низці напрямків.

На Слов`янському напрямку рашисти готуються до наступу, а на Донецькому та Сєвєродонецькому та поблизу Бахмуту намагалися просунутися вперед. Про це у вечірньому оперативному зведенні повідомили у Генеральному штабі Збройних Сил України.

Впродовж доби на Слов’янському напрямку окупанти основні зусилля зосередили на створенні умов для відновлення наступу. Продовжили обстріли населених пунктів по лінії зіткнення. На окремих ділянках намагалися провести розвідку боєм, зазнали втрат та відступили.

На Донецькому напрямку російські окупанти намагаються прорвати оборону українських військ з метою вийти на адміністративні кордони Луганської області.

На Лиманському напрямку ворог обстріляв населені пункти Лиман, Закітне, Озерне та Діброва. Били рашисти також по позиціях Сил оборони.

На Сєвєродонецькому напрямку бої точилися в районі населеного пункту Прудівка. Підрозділи окупантів також намагалися вести наступ з метою захоплення населеного пункту Олександрівка, успіху не мали.

Із мінометів та ствольної артилерії ворог продовжив обстріли позицій Сил оборони вздовж лінії зіткнення.

На Бахмутському напрямку, за підтримки артилерії, окупанти намагалися покращити тактичне положення своїх підрозділів. Вели бойові дії в районі населених пунктів Тошківка, Комишуваха, Трипілля та Василівка.

Натомість на Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках інтенсивність боїв знизилася. Там ворог взявся за перегрупування військ з метою посилення окремих напрямків.

На Волинському та Поліському напрямках підрозділи збройних сил Білорусі виконують завдання з прикриття ділянки українсько-білоруського кордону. Зберігається загроза ракетно-авіаційних ударів з білоруської території.

На Сіверському напрямку ворог посилює контроль ділянки українсько-російського кордону у Брянській та Курській областях. Там рашисти проводять демонстраційні дії, аби не дати Україні перемістити резерви на схід України. З цією ж метою ворог обстрілює населені пункти та цивільну інфраструктуру Сумщини та Чернігівщини.

На Слобожанському напрямку ворог здійснює систематичні артилерійські обстріли позицій українських військ. Також рашисти намагаються відновити залізничну інфраструктуру під Куп’янськом: залізницю окупанти збираються використовувати для перекидання військ та вантажів.

На Харківському напрямку ворог протягом доби активних дій не проводив. Натомість на тимчасово окупованих територіях Харківщини рашисти посилюють поліцейсько-адміністративний режим.

На Південнобузькому напрямку противник активних бойових дій не проводив. Продовжує роботи щодо побудови другої лінії оборони. Посилює артилерійське угруповання та нарощує систему протиповітряної оборони.

На Бессарабському напрямку, на території Придністровського регіону Республіки Молдова, обстановка залишається напруженою. Особовий склад підрозділів оперативної групи російських військ продовжує перебувати в підвищеному ступені бойової готовності. Основні зусилля окупанти зосереджують на підтриманні озброєння та військової техніки в готовності до застосування. Проведено перевірку місцевих збройних формувань.

У Чорноморській та Азовській морській зонах корабельні угруповання противника продовжують виконувати завдання щодо ізоляції районів бойових дій та блокування цивільного судноплавства.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*