В очікуванні арешту і конфіскації: Туреччина затримала російське судно з вкраденим в України зерном

Туреччина затримала російське вантажне судно “Жибек Жоли” із вкраденим в України зерном. Корабель привіз вантаж із тимчасово окупованого Бердянська. У зв’язку з цим Україна очікує, що Туреччина не лише арештує саме суховантажне судно, а й, серед іншого, конфіскує майно, яке на ньому перевозять.

Про це в ефірі телемарафону повідомив посол України у Туреччині Василь Боднар. Він зазначив: подальшу долю судна буде вирішено вже 4 липня.

“Судно стоїть прямо перед входом до порту – воно затримане митними органами Туреччини. Завтра (4 липня) відбудеться нарада під час якої вирішать подальшу долю судна. Наш запит передано і ми сподіваємося, що судно арештують, майно конфіскують та притягнуть усіх причетних до відповідальності” , – розповів він.

Туреччина затримала російське вантажне судно "Жибек Жоли" із вкраденим в України зерном

При цьому Боднар наголосив: ситуація навколо цього судна є особливою. Оскільки воно стало першим, за допомогою якого РФ спробувала вивезти вкрадене українське зерно через порт Бердянська.

“Це – нелегально. Це – велике нахабство. І, звісно, це спроба пробити коридор для виходу з [тимчасово] окупованих портів – аби вивозити українське майно”, – підкреслив посол.

Як відомо, порт Бердянська окупанти “відкрили” наприкінці червня. На першому судні було відправлено 7 тис. тонн зерна, яке везуть до “дружніх” країн, тобто ймовірно, до Сирії.

“З Бердянського морського торговельного порту пішло перше торгове судно. 7 тисяч тонн зерна попрямувало до дружніх країн. Безпека суховантажного судна забезпечується кораблями і катерами Новоросійської військово-морської бази Чорноморського флоту. Бердянська бухта і сам порт повністю безпечні”, – повідомив так званий “глава військово-цивільної адміністрації Запорізької області”, колаборант Євген Балицький.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*