В Україну прибули перші ракетні комплекси HIMARS, – Резніков

В Україну прибули американські високомобільні ракетні системи залпового вогню HIMARS. Це дасть українським захисникам перевагу у боях.

Про це 23 червня у соціальних мережах повідомив міністр оборони Олексій Рєзніков. “HIMARS прибули в Україну. Дякую колезі та другу Ллойду Остіну за ці потужні установки! Літо буде спекотним для російських окупантів. І останнім для деяких із них“, – написав міністр.

Це не найбільш далекобійні системи, які є у США, проте вони значно перевищують за характеристиками усі ті, які були відправлені Україні раніше. HIMARS оснащені боєприпасами, які дозволять Україні запускати ракети приблизно на 80 км.

Пост Резнікова.

Що означає постачання HIMARS для України

Експерти вважають, що передача американських РСЗВ є вкрай необхідним для ЗСУ кроком. HIMARS не обов’язково вплинуть на миттєвий вирішальний вплив на хід війни, проте вони дадуть українським захисникам перевагу.

Це в першу чергу пояснюється можливістю вражати окупантів на більшій дальності та з високою точністю.

Військовий аналітик Глен Ховард упевнений: HIMARS разом із протикорабельними ракетами утримають Росію від нападу на судна, які експортують українське зерно. Тобто завдяки РСЗВ Київ нарешті зможе деблокувати свої порти.

У Росії також визнають потужність такого озброєння. У міністерстві закордонних справ РФ видали, що передача США Україні РСЗВ HIMARS підвищує ризик прямого зіткнення з американцями.

Система HIMARS розроблена наприкінці 90-х. Установка призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО та вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин та бронетранспортерів, а також надання вогневої підтримки своїм підрозділам.

Заступник міністра оборони США з питань політики Колін Каль підкреслив, що операцію здійснили, ще тільки чекаючи на рішення президента Джо Байдена щодо 11-го пакету допомоги Вашингтона Києву, ухваленого 1 червня.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*