Ганьбище на весь світ! Україна не підписала заяву щодо відсторонення росії та білорусі від міжнародних організацій

35 країн підписали заяву з вимогою відсторонити росію і білорусь від міжнародних організацій. Однак підпис України відсутній.

Які країни підписали заяву.

Міністр спорту Польщі Каміль Бортнічук опублікував перелік країн, які виступили з закликом відсторонити росіян і білорусів від міжнародних спортивних організацій.

Ми вимагаємо призупинення членства російських і білоруських спортивних союзів у міжнародних федераціях, усунення представників цих країн з керівних органів міжнародних федерацій, а також призупинення трансляції міжнародних спортивних заходів у росії,
– заявив він.
Спільну декларацію про подальші санкції у сфері спорту підписали 25 країн Євросоюзу, а також Велика Британія, Ліхтенштейн, Ісландія, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея, Японія та Норвегія. У списку підписантів не було Болгарії, Угорщини та Швейцарії.

Зазначимо, що підпис України відсутній.

У випадку, якщо національні та міжнародні спортивні організації та інші організатори спортивних заходів вирішать дозволити пов’язаним зі спортом особам з росії та білорусі брати участь у спортивних заходах:

має бути зрозуміло, що ці люди не представляють російську чи білоруську державу;

заборонити використання державних прапорів, гербів і гімнів Росії та Білорусі;

необхідно вжити відповідних заходів, щоб гарантувати, що будь-які публічні заяви чи символи, які демонструються на спортивних заходах – усіма залученими гравцями, офіційними особами та адміністраторами.

Нагадаємо, колишня легкоатлетка Ольга Саладуха розкритикувала керівництво НОК України. Зокрема, вона звернулася до Сергія Бубки.

Ексстрибунка розкритикувала очільника НОК через недостатньо чітку позицію щодо Росії. У своїх соцмережах вона опублікувала постзвернення.

Назвати ворога ворогом, війну – війною, окупацію – окупацією. Це те найменше, що українські спортсмени хотіли почути від керівництва Національного олімпійського комітету ще в перші дні вторгнення Росії. І, на жаль, цього не відбулося досі! – наголосила Саладуха.

Спортсменка присоромила очільника НОК. Вона наголосила, що наша організація робить набагато менше, у порівнянні з іншими.

“Прикро, але НОКи інших країн були активнішими у нашій підтримці, аніж рідна організація. Лише після тривалого мовчання під час нової фази війни Сергій Бубка нарешті публічно заговорив, але навіть посоромився вимовити слово “війна”, визнати Росію агресором та засудити окупацію українських міст і сіл.

І це в той час, коли сотні українських спортсменів стали на захист Батьківщини зі зброєю в руках, а десятки були вбиті та покалічені окупантами”, – наголосила колишня стрибунка.

За словами олімпійської призерки, представники спортивної спільноти, які публічно критикували мовчання НОК, зазнали цькувань за “підривання єдності в часи війни”.

Також вона розповіла, що НОК висунув ідею “щодо надання громадянства деяким росіянам, які, рятуючись від санкцій, раптово захотіли виступати під нашим прапором”.

“Єдність полягає не в інертності та мовчанні, а в конкретній результативній роботі кожного з нас на своєму місці. Український спорт потребує потужної підтримки, в тому числі в окупованих регіонах. Необхідно вивести його з анабіозу та налагодити процес тренування не лише для “зіркових” спортсменів, але й для усіх, хто може та хоче досягати результатів”, – додала Ольга.

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*