Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Північноатлантичний альянс увійшов у зону стрімких змін. На тлі російської агресії дві держави, які досі категорично відмовлялися навіть розглядати можливість членства в НАТО і наполягали на своїй “нейтральності”, оголосили, що подають заявку на вступ.

Наразі не можна з абсолютною певністю говорити про їхнє приєднання до Альянсу. В останній момент з’явився несподіваний противник цього – Туреччина вирішила скористатися розширенням, щоби поторгуватися з союзниками. В Альянсі, утім, зберігають оптимізм.

Однак вже зараз можна говорити, що безпекова карта Європи радикально змінюється.

Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави, Великої Британії. Росія була вимушена визнавати, що вона не може нічого зробити з розширенням НАТО. А Україна отримала визнання того, що швидкий вступ до Альянсу – всупереч попереднім заявам – можливий і для нашої держави.

Щоби дізнатися, що відбувається; чому Швеція та Фінляндія досі дотримувалися позаблоковості; який вплив це матиме на Україну тощо – дивіться відео, де ми відповіли на зібрані ЄвроПравдою запитання читачів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*