“Добилися серйозного ефекту”: Міллі заявив, що ЗСУ застосовують артилерію професійніше, ніж росіяни

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі високо оцінив рівень опанування українськими військовими західної зброї. А окремо відзначив застосування воїнами цих навичок у бою проти переважаючих сил ворожої армії РФ.

Про це американський генерал сказав на брифінгу для преси за підсумками третьої зустрічі контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. Вона пройшла в столиці Бельгії Брюсселі 15 червня, передає “Укрінформ”.

“Я скажу так: українська артилерія, навички українських артилерійських підрозділів є дуже-дуже добрими”, – підкреслив представник США.

За його словами, Збройні сили України досягли серйозного ефекту на полі бою з російськими окупантами, використовуючи гаубиці M777, які передали Штати разом із союзниками.

“І ми очікуємо, що українці так само опанують системи HIMARS“, – сказав генерал про американські ракетні артилерійські установки підвищеної мобільності, партію яких Київ має отримати до кінця червня.

Генерал Марк Міллі відзначив високий рівень опанування бійцями ЗСУ західної зброї

Американський генерал наголосив: попри те, що російські війська мають суттєву перевагу в кількості артсистем, вони просто завдають масованих ударів по мирних містах в Україні.

“Росіяни вдаються до хаотичного вогню, який не завжди досягає ефекту у військовому плані”, – вказав він.

Марк Міллі висловив переконання, що українські Сили оборони використовують артилерію набагато професійніше.

“Українці ведуть бої в дуже ефективний спосіб – як щодо застосування тактики, так і ведення вогню, а також маневрів”, – підсумував американець.

Окремо він додав: попри те, що російська армія перевершує ЗСУ за чисельністю й озброєнням у битвах на сході, контроль РФ над Донбасом не є “неминучим”. Водночас нинішню фазу війну Міллі назвав “дуже жорстокою битвою на виснаження”, яка майже подібна до Першої світової.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*