Жодного перемир’я! У Зеленського приголомшили: жодних компромісів з РФ – шантаж не пройде, переможемо!

Переговорний процес із Росією щодо припинення війни зараз є невигідним як для України, так і для Європи, оскільки будь-яке тимчасове перемир’я означатиме продовження агресії з боку Російської Федерації в майбутньому.

Про це заявив радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю німецькому виданню Bild.

«Переговорний процес сьогодні зафіксує тимчасове перемир’я у війні, яка не буде завершена. Відповідно, Російська Федерація вважатиме це перемогою й далі претендуватиме на просування своєї експансіоністської політики. Тому перемир’я зараз означатиме лише наступний етап війни через певний час», – зазначив він.

Михайло Подоляк також зауважив, що у разі такого неповного завершення війни в Україну не ризикнуть повертатися багато наших громадян, не прийдуть інвестиції.

Це буде «сіра зона», яка наростає і яка постійно тиснутиме на Європу. Європа буде змушена постійно інвестувати сюди великі кошти, щоб якось підтримувати цю територію в життєздатному стані. Це невигідно Європі у середньостроковій і довгостроковій перспективі», – вважає радник керівника Офісу Президента.

На його переконання, Німеччині та іншим країнам ЄС переговорний процес сьогодні невигідний, оскільки це спровокує Росію на більш зухвалу поведінку в економічному, політичному, дипломатичному плані.

Михайло Подоляк зазначив, що в Україні через війну суттєво знижується якість життя, і у Європі також спостерігатиметься певне погіршення.

«Але це плата за таку інтенсивну війну, якої не було з часів Другої світової. І цю війну потрібно правильно закінчити, якщо ви не хочете платити весь час», – наголосив він.

Починати розмови щодо переговорів з державою-агресором можна буде лише тоді, коли відбудеться крах останньої надії РФ дотиснути Україну військовим шляхом, переконаний радник керівника Офісу Глави держави.

«Лише після того, як Росія зрозуміє, що вона більше не зможе вести війну», – підсумував він.

Раніше глава української делегації на переговорах із росією Давид Арахамія підтримав думку Подоляка, зазначивши, що Україна перемогла на першому етапі переговорів з рф. Другий поки що на паузі, але кремль поступово промацує ґрунт для поновлення переговорів.

«На першому етапі (переговорів) ми точно перемогли, навіть вони це визнають. Зараз у нас триває другий етап. Ми зараз на паузі. Чому ми на паузі? Тому що це залежить повністю безпосередньо від успіхів наших Збройних Сил. Щойно будуть успіхи, я думаю, ми переможемо і на другому етапі», – сказав він.

Арахамія також зазначив, що останнім часом побільшало сигналів щодо «промацування грунту» росії на рахунок відновлення переговорів. Це може бути пов’язано з успіхами України на фронті.

«Я пов’язую це з тим, що наші Збройні Сили показують добрі успіхи і з тим, що у Криму починають якісь події відбуватися. Вони бачать, що так і немає можливості Херсонську, Запорізьку області нормально окупувати, як це вони зробили на Донбасі. Вони бачать, що люди відмовляються співпрацювати з (окупаційною) владою..І вони розуміють, що з цим багато проблем і хочуть знайти момент для того, щоб переговорна позиція була сильнішою», – зазначив глава делегації.

Своєю чергою президент Володимир Зеленський висловив переконання, що Заплановане окупантами і їх посібниками судилище над українськими військовими в Маріуполі назавжди закриє росії будь-яку можливість переговорів з Україною про що-небудь взагалі.

«Що б собі не думали окупанти, нехай що планують, реакція нашої держави буде абсолютно зрозумілою. Якщо це мерзенне судилище станеться, якщо наших людей в порушення всіх домовленостей, міжнародних правил заведуть в ці декорації… Це буде тією лінією, за якою будь-які переговори неможливі. росія сама себе відріже від переговорів. Не буде більше розмов. Наша держава все сказала» – зазначив він.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*