Залужний пояснив, чому РФ почала масово застосовувати проти України ракети типу Х-22

Авіація країни-агресора Росії зазначає значних втрат у війні проти України. Саме з цієї причини ворог почав використовувати ракети типу Х-22.

Про це заявив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Він провів телефонну розмову із головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.

“Останнім часом Росія вдається до тактики масованого використання надзвукових протикорабельних крилатих ракет типу Х-22. Однією з причин переходу противником до цієї тактики є відмова від застосування авіації, яка несе великі втрати”, – зазначив Залужний.

Він розповів американському генерале, що щоденно РФ випускає “від 10 до 14 крилатих ракет по обʼєктам цивільної інфраструктури”.

“Минулої доби по Кременчуцькому нафтопереробному заводу противник застосував 12 крилатих ракет, дві з яких вдалося збити з ПЗРК “Стінгер”, – повідомив головнокомандувач ЗСУ.

Він також зазначив у розмові з Міллі, що ситуація на фронті залишається складною, “однак наш настрій бойовий і ми націлені лише на перемогу”.

Ракети типу Х-22 – надзвукові крилаті протикорабельні ракети повітряного базування великої дальності. Здатні вражати цілі на відстані до 600 км. Запускаються із стратегічних бомбардувальників.

Ці ракети вироблялися ще у 60-70-х роках і вважаються морально та технічно застарілими. Також експерти відзначають складність та небезпечність їх використання.

Зазначимо, що станом на 13 травня українські захисники знищили 200 ворожих літаків, а також понад 160 гелікоптерів. Окрім того, було знищено понад 400 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*