Звільнили! Прямо на Донбасі: ЗСУ прорвали фронт – один за одним: окупантам кінець! Справжнє диво!

Війська України звільнили два населених пункти на Харківщині та Донеччині – Мазанівка та Дмитрівка. Сили оборони України за тиждень звільнили від російської окупації два села у Донецькій області – Мазанівку та Дмитрівку. Вдалося поліпшити тактичне становище і просунутися в районі декількох сіл.

Однак війська Росії витіснили українські сили з двох позицій під Донецьком та Бахмутом. Про це заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Олексій Громов. Під час брифінгу Міноборони у четвер, 4 серпня, він розповів про те, що ЗСУ поліпшили своє тактичне становище на фронті у Донецькій області.

Протягом тижня наші війська поліпшили тактичне положення і просунулися в глибину оборони противника в районах населених пунктів Мазанівка, Брашків, Сулугунівка та Дмитрівка. Звільнили два населених пункти – Мазанівка та Дмитрівка, – зазначив він.

Однак окупаційна армія РФ витіснила українські війська з двох позицій під Донецьком та Бахмутом і з Семигір’я. Крім того, під масивним тиском противника ЗСУ залишили шахту Бутівка і перейшли до оборони на південь від Авдіївки.

30 липня в результаті активного застосування противником авіації, артилерії і реактивних систем залпового вогню, ведення активних наступальних штурмових дій за напрямком Спартак – Авдіївка підрозділи сил оборони змушені були залишити шахту Бутівка і перейти до оборони південніше населеного пункту Авдіївка, – підкреслив Олексій Громов.

Зазначимо, що У Херсоні серед окупантів поширюються чутки про те, що на лівому березі Дніпра російське командування розмістило підрозділи з чеченців. Їх нібито використовуватимуть, як загороджувальні загони, щоб не допустити відступу російських військ. Про це також повідомив заступник начальника головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Серед особового складу угруповання військ РФ у місті Херсон поширюється інформація про розміщення на лівому березі річки Дніпро підрозділів нацгвардії чеченської республіки, які нібито отримали наказ на виконання функцій загороджувальних загонів і недопущення відступу окупаційних військ із правобережної Херсонщини, – сказав він.

За словами Громова, на Херсонському напрямку ворог може намагатися йти в наступ. До північно-східних районів області окупанти стягнули велику кількість озброєння та військової техніки.

Не виключено, що противник може чи буде намагатися здійснити наступальні дії в глибину нашої території з метою перехоплення ініціативи та створення загрози нашим успіхам. Щоб змусити ЗСУ припинити розширення плацдармів та перейти до оборони, – сказав представник Генштабу ЗСУ.

Раніше зазначалося, що в районі тимчасово окупованого Херсона російські війська не встигають поповнити свої втрати серед особового складу, хоч і перекидають туди додаткові сили. Українські військові активно працюють на цьому напрямку, а логістику ЗС РФ порушив виведений із ладу Антонівський міст.

У страткомі ЗСУ наголосили, що складається враження, що російське командування поставило собі за мету в 2022 році в Україні остаточно знищити всю російську десантуру.

І братською могилою для них стане правий берег Херсонської області, – йдеться у повідомленні.

Проте у ЗСУ нагадали, що РСЗВ М142 HIMARS здатні досягати до цих позицій. Також українські військові натякнули, що вони знають, в яких населених пунктах росіяни розміщують свої склади зі зброєю.

Навіть з тією наявною кількістю складів, які зараз розміщені на правому березі і поки що не відчували запаху бавовни, можна говорити про те, що їхня кількість недостатня для забезпечення такої групи військ. Після того як почнуть лунати бавовни і на них, надія буде лише на ресурс на лівому березі, – йдеться у повідомленні.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*