Зеленський отримав премію Черчилля за лідерство та подякував українцям, які піднялися на захист свободи від тиранії. Фото та відео

У вівторок, 26 липня, президент України Володимир Зеленський отримав премію Вінстона Черчилля за лідерство, взявши участь у церемонії нагородження у форматі відеоконференції. Український лідер зазначив, що це велика честь для нього.

Про це голова держави повідомив у своєму Telegram-каналі (щоб подивитися фото та відео, доскрольте сторінку до кінця). Зеленський наголосив, що він би не отримав цю нагороду, якби весь український народ не піднявся на захист свободи від тиранії.

Нагорода приїде до України.
Зеленський взяв участь у церемонії онлайн.

Країна-агресор Росія, яка принесла повномасштабну війну в Україну, намагається повернути нас до найгіршого, додав він.

“Ця нагорода – не тільки для мене й відображає не лише мої зусилля. Її не було б без 160 українських воїнів, яким присвоєно звання Героя України за час від 24 лютого. Її не було б без понад 24 тисяч українців і українок, які відзначені нашими державними нагородами за хоробрість у боях проти російської терористичної навали… Дякую за нагороду – нагороду народу України!” – сказав Зеленський.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який брав участь у церемонії, заявив, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Володимир Зеленський довів своє лідерство.

“Коли росіяни почали наступати на Київ, ви знали, що будете їхньою ціллю. Ви могли залишити Київ, оскільки виживання Української держави тоді залежало від виживання її президента. Але ви обрали залишитися в Києві, з українським народом, так само як Черчилль залишився в Лондоні в 1940 році. І ви сказали тоді: “Мені потрібна зброя”, – нагадав політик, додавши, що Зеленський, як свого часу британський прем’єр Вінстон Черчилль, долає надскладні випробування та надихає своїм лідерством.

Борис Джонсон взяв участь у церемонії.
Джонсон заявив, що Зеленський довів своє лідерство.

Зеленський зі свого боку відзначив лідерство Бориса Джонсона. Він переконаний, що історія та громадяни України завжди пам’ятатимуть тих, хто, не вагаючись, прийшов на допомогу українському народу в цей складний час.

“І, можливо, вперше в історії людства ми здатні зараз показати всім у світі й надовго, що демократії, об’єднавшись, можуть зупинити будь-яку тиранію, навіть якщо спочатку здається, що в неї необмежені ресурси для агресії. Але це може стати реальністю, тільки якщо Росія програє на полі бою в Україні”, – наголосив гарант.

Відомо, що нагороду, якою було відзначено президента, передали послу України у Великій Британії Вадиму Пристайку для її доправлення на батьківщину.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*