ЗСУ вдалося відтіснити угруповання кораблів Чорноморського флоту РФ на 100 км від українського узбережжя

Корабельне угруповання Чорноморського флоту Російської Федерації відкинули на понад 100 кілометрів від берегів України. Це стало результатом активних дій ЗСУ із ураження морських сил ворога.

Про це у понеділок, 6 червня, повідомили Військово-морські сили Збройних сил України на сторінці у Facebook. Намагаючись відновити контроль над північно-західною частиною Чорного моря, противник змушений був змінити тактику.

Зазначається, що РФ розгорнула в Криму та Херсонській області берегові ракетні комплекси “Бал” та “Бастіон”, а також перекинула додаткові сили на острів Зміїний.

Також залишається загроза завдання ракетних ударів з морського напрямку. З початку вторгнення ворожі кораблі та підводні човни здійснили пуски понад 300 крилатих ракет по українській території. Інтенсивність ударів крилатими ракетами “Калібр” знизилася, водночас противник почав бити по наземних об’єктах протикорабельними ракетами, основне призначення яких – ураження бойових кораблів.

За даними військових, ймовірно, це свідчить про те, що Росія використала значний обсяг сучасної ракетної зброї і змушена застосовувати застарілі типи ракет, запасів якої достатньо для ударів по нашій території.

Угруповання орієнтовно з 30-ти кораблів та підводних човнів продовжують блокаду цивільного судноплавства.

Як стало відомо, наразі в акваторії Чорного моря розміщені до 12 великих десантних кораблів, проте понад третину з них ремонтують.

Після знищення 3-х десантних катерів типу “Раптор” та десантного катера типу “Серна”, угруповання противника налічує до 15-ти десантних катерів різного типу.

Обстановка у північно-західній частині Чорного моря залишається складною.

“Ми позбавили Чорноморський флот Росії повного контролю над північно-західною частиною Чорного моря, яка перетворилася на “сіру зону”. Водночас противник використав нашу тактику і намагається повернути контроль над північно-західною частиною Чорного моря за рахунок берегових ракетних комплексів та крилатих ракет повітряного базування”, – розповіли у ВМС.

Зберігається ризик висадження тактичного десанту та диверсійно-розвідувальних груп на одеське узбережжя, особливо за сприятливих погодних умов у літню пору.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*