ЗСУ продовжили контрнаступ на північ від Херсона, є успіхи – ISW

Збройні сили України провели контрнаступальні операції на північ від Херсона, досягши певного успіху. Наші захисники звільнили від російських загарбників два населені пункти.

Водночас окупанти безуспішно намагалися відновити втрачені позиції на північному заході області. Про це йдеться у матеріалі американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Так, 28 червня Сили оборони продовжували контрнаступ та звільнили села Зелений Гай і Барвінок приблизно за 25 км на північ від Херсона на кордоні Херсонської й Миколаївської областей.

В ISW наголосили, що про це повідомив український військовий кореспондент Андрій Цаплієнко. Раніше ж неназваний представник Пентагону заявив, що минулими вихідними ЗСУ звільнили невеликі села на північ і північний захід від Херсона.

В ISW вказали на успішний контрнаступ ЗСУ на північ від Херсона

“Але станом на 28 червня ні українські, ні американські офіційні особи не назвали цих населених пунктів”, – зазначили експерти з Інституту вивчення війни.

Вони навели дані українського Південного оперативного командування про те, що російські війська безуспішно намагалися відновити раніше втрачені позиції у Потьомкіному, Плотницькому та Лупаревому на північному заході Херсонщини.

Окупанти продовжують обстрілювати та завдавати ударів із повітря вздовж кордонів Миколаївщини та Херсонщини, а також Херсонщини й Дніпропетровщини, щоб зірвати контрнаступ українських військ.

Представниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк зазначила, що українські сили завдали ударів по трьох системах “Панцир” окупантів у межах спроби знищити російську оборону на острові Зміїний біля румунського узбережжя.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*