Казахстан та Грузія побоюються, що РФ піде на них війною після України – Die Welt

Після повномасштабного вторгнення в Україну країна-агресор Росія може також розпочати війну проти Грузії та Казахстану. Більше того, так звані політичні еліти РФ вже натякають на розширення масштабів агресії та мріють про “відновлення” СРСР.

Експерти зазначають, що до такого сценарію подій необхідно поставитися серйозно. Про це йдеться у матеріалі видання Die Welt.

За словами історика Карла Шлегеля, слід серйозно поставитися до заяв таких російських чиновників, як заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, який у соцмережах розмірковує про “відновлення” Радянського Союзу. Експерт нагадав, що у своєму есе 2021 року Медведєв заперечував суверенітет України, а тепер заявляє, що Казахстан – це “штучна держава, і тільки Росія може навести там порядок”.

Аналітик Олена Костюкович також не заперечує, що російський диктатор Володимир Путін незабаром може вкотре напасти на Грузію. За її словами, російська пропаганда навмисне ніколи не говорить про конкретні межі “русского міра”, залишаючи тим самим плацдарм для можливої майбутньої агресії РФ.

“Ніхто не знає, чи нападе Путін найближчим часом на Грузію. Але я впевнена, що він хоче Грузію. Ніхто не повинен бути впевнений, що Путін не збирається претендувати далі”, – каже експерт.

Грунтуючись на промовах і виступах Путіна, аналітик припустила, що його захоплення історією сягає набагато далі Радянського Союзу. На хвору уяву диктатора РФ вплинули псевдонаукові автори, які розповідають про “тисячолітню Російську імперію”.

“Путін тепер хоче загладити не тільки ганьбу закінчення холодної війни, а й згадане багатовікове приниження з боку Заходу”, – говориться в матеріалі Die Welt.

Примітно, що усвідомлюючи ризик, який йде від Росії, сусідні держави не підлаштовуються під кремлівську пропаганду. Так, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв набув нового авторитету, проголосивши незалежність своєї країни від Москви. Крім того, Казахстан заздалегідь оголосив, що не вводитиме війська в Україну.

“У червні в присутності Володимира Путіна Токаєв назвав так звані Луганську та Донецьку “народні республіки” “квазідержавами”, які він не визнає. Російська телеведуча тоді назвала Казахстан “невдячним” і рекомендувала країні уважно придивитися до того, що відбувається в Україні”, – пише видання.

Нагадаємо, на сторінці заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва з’явився пост про “відродження” СРСР і “геноцид росіян”, який розбурхав мережу. Після скандалу у політика виправдалися, мовляв, його сторінка була зламана.

Раніше Медведєв заявив, що Росія не мовчки спостерігатиме за включенням до складу Північноатлантичного Блоку НАТО Фінляндії та Швеції. Москва робитиме дії у відповідь, симетричні тим, які будуть здійснювати обидві європейські держави.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*