Китай приєднався до санкцій на постачання обладнання для СПГ в Росію: компанії виходять із газового проєкту

Китай приєднався до санкцій на постачання обладнання для СПГ (скраплений природний газ) до РФ. До кінця травня принаймні п’ять китайських компаній мають припинити роботу над російським проєктом “Арктик СПГ-2” у Сибіру через санкції ЄС проти країни-терориста.

При цьому один китайський виробник сказав, що він залишався “у тісному контакті із залученими сторонами”, оскільки ситуація “мінялася щодня”. Про це повідомляє South China Morning Post.

“Остаточного рішення з цього питання поки що немає”, – сказало джерело в тяньцзіньській компанії Bomesc Offshore Engineering. Остання будує 10 модулів для проєкту “Арктік СПГ-2”.

Що таке “Арктік СПГ-2”?

Це проєкт російської компанії “Новатек” з видобутку природного газу та виробництва скрапленого природного газу на Гиданському півострові. На кінець 2021 року готовність проєкту оцінювалася у 59%, готовність першої лінії – у 78%.

Станом на 2021 рік учасниками проєкту були:

  • “Новатек” (РФ) – 60%;
  • Total (Франція) – 10%;
  • CNPC (Китай) – 10%;
  • CNOOC (Китай) – 10%;
  • Japan Arctic LNG (Японія) – 10%.

Як повідомляв раніше OBOZREVATEL, Китай, який відмовився вводити санкції проти Росії, зіткнувся з другим за масштабами з 2014-го відпливом іноземного капіталу. Усього за один місяць інвестори вивели із країни 9,5 млрд доларів.

За останні 8 років великі суми інвестори виводили лише раз – коли почалася пандемія COVID-19. Тоді інвестори вивели із країни $10,6 млрд.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*