Країна-агресор Росія вкотре вдалася до переформатування флотилії в Чорному морі, зберігаючи там корабель і підводний човен, заряджені крилатими ракетами. Сумарно на них розміщено 12 таких боєприпасів.

Це зберігає загрозу ракетного удару ворога з акваторії. Про це повідомляє оперативне командування “Південь” у Facebook, посилаючись на дані розвідки.

Зазначається, що також у готовності до початку активних дій перебувають п’ять великих десантних кораблів РФ. Це посилює ймовірність висадки ворожого десанту, тож у командуванні закликали жителів південних регіонів бути обачними.

“Заборона відвідування узбережжя, що є наразі не місцем відпочинку, а потенційним рубежем оборони, попередження про небезпеку купання в морі через загрозу детонації морських мін так само важливі, як і сигнали повітряної тривоги”, – йдеться у повідомленні.

Водночас відомо, що ще до 5 червня російських кораблів із ракетами у морі було більше. За словами речника Одеської обласної військової адміністрації Сергія Братчука, у Чорному морі перебувало п’ять суден з крилатими ракетами.

Тоді це були чотири кораблі та субмарина, які несли до 36 крилатих ракет. Кількість десантних кораблів, за даними командування “Південь”, протягом доби не змінилася.

Колишній заступник начальника штабу Військово-морських сил України Андрій Риженко пояснив, чому РФ вивела нові десантні кораблі. За його словами, висадка десанту не є її основною ціллю.

Натомість так ворог лише блокує море, щоб не дати Україні займатися експортом. Певний час російських суден дійсно не було в акваторії Чорного моря, що, на думку Риженка, зумовлено сильним штормом, який фіксували протягом кількох днів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*