Критична фаза! Прямо з НАТО – ЄС “на ногах”. Заклик до світу: приготуватися усім. Дати відповідь!

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попередив про важку зиму для членів військового Альянсу.

Столтенберг зауважив, що взимку ймовірні “відключення електроенергії, збої та, можливо, навіть громадянські заворушення”, – пише Bloomberg.

“Наша єдність і солідарність піддадуться серйозному випробуванню, оскільки сім’ї та підприємства відчувають різке зростання цін на енергоносії та вартості життя, викликане жорстоким вторгненням Росії… Заради майбутнього України і нашого майбутнього ми повинні готуватися до зимової війни і триматися курсу”, – зазначив Столтенберг.

У Польщі також б’ють на сполох. В Міноборони країни заявили, що є великий ризик війни з Росією у період 3-10 років, тому у державі запустили механізми підготовки та закупівель сучасного озброєння. Про це повідомив заступник міністра оборони Польщі Марцін Оцепа у інтерв’ю для PAP.

Польща у держбюджеті на наступний рік закладає рекордні 97 мільярдів злотих на армію і оборону.

“Є серйозний ризик війни з Росією в період від 3 до 10 років. Все залежить від того, як закінчиться конфлікт в Україні, але ми оцінюємо, що саме стільки років Росії знадобиться для цього. Ми маємо використати цей час для максимального переозброєння польської армії і вибачте мене, але це зовсім другорядне питання щодо того, як бухгалтери розраховуватимуть ці витрати”, – сказав заступник голови Міноборони.

Країни НАТО знали про можливу загрозу російського вторгнення на свою територію. Цей варіант альянс ніколи не відкидав, позаяк дії кремля в останні роки стали непрогнозованими.

Серйозність російських агресивних намірів спричиняє посилення переозброєння країн. Про це 24 каналу розповів експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв.

За його словами, у НАТО розуміли можливі загрози на декількох напрямках одночасно.

НАТО ніколи не відкидало можливості того, що росіяни нападуть або на Польщу, або на країни Балтії, або дуже серйозно розглядали варіанти нападу росіян на архіпелаг Шпіцберґен. На ньому 30 відсотків російськомовного населення – в основному робітничого класу,
– пояснив аналітик.

У випадку зі Шпіцбергеном натівці цей сценарій називали “Крим-2”, тому що архіпелаг “можна легко відірвати від Норвегії” за допомогою північного флоту.

“Тому насправді цей варіант ніколи не списують з рахунків: іноді ймовірність більша, іноді менша, але й напад на Україну оцінювали як малоймовірний. Тепер фактично всі минулі ймовірності пішли до біса, і всі аналізують з того, що росія – просто непередбачувана макака з гранатою”, – додав оглядач.

Все більше країн переорієнтовуються у бік посилення своїх армій.

У переозброєнні позитивні сигнали. Це хочуть використати поляки. Але давайте не будемо забувати, що це загальний тренд. Японський генштаб заявляє, що готується до зіткнення з росією за Курили через 10 – 15 років, а Південна Корея каже, що росіяни готові спонсорувати Північну Корею, якщо та вирішить піти в наступ,
– розповів фахівець.

На його думку, все це свідчить, що Сеул також де-факто готується до зіткнення з російським озброєнням та російськими військовими.

“Тому насправді весь світ перейшов на таку логіку, що так чи інакше війна є набагато ближчою, ніж здавалося”, – резюмував експерт

Останнім часом у ЗМІ з”являється багато прогнозів з приводу того, на чию користь грає час у російсько-українській війні. Наразі стало змінюватися бачення українсько-російської війни. Країни НАТО розуміють, що з путінським режимом домовитися не вийде, з ним треба говорити тільки з позиції сили.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*