Литва не відкриватиме “зелені коридори” в Калінінград, Росія продовжує погрожувати

Литва не погодиться на встановлення зелених коридорів для транзиту вантажів до російського Калінінграда. Вирішення проблеми обговорюють з Єврокомісією (ЄК), і це не той випадок, коли ЄК наказує країні, що робити. У Росії ж заявляють, що продовжать загрожувати Литві “заходами у відповідь”, поки та не змінить позицію.

Про це заявила радниця президента Литви із зовнішньої політики Аста Скайсгіріте в інтерв’ю LRT. За її словами, у дискусіях з ЄК Литва дотримується чітких принципів.

“Литовські дипломати у Брюсселі розмовляють з представниками Єврокомісії, вони хочуть узгодити текст, який був би прийнятний і для Литви, і для Єврокомісії. І це добре, це не той випадок, коли ЄК просто віддає накази і ми просто виконуємо”, – цитує Скайсгіріте 15min.lt.

Вона додала, що, на думку Литви, транзит підсанкційних товарів має бути заборонено та контролюватись. А у разі створення “зелених коридорів” контроль буде втрачено – буде невідомо, що саме транспортує РФ до Калінінграда, і чи немає серед вантажів підсанкційних товарів.

“Момент контролю обов’язково повинен залишатися, і коли хтось говорить про “зелені коридори” в публічному просторі, не може бути й думки про те, що Литва не контролює те, що проходить, де це відбувається і чому це проходить її територією” , – додала Скайсгіріте.

Транзит сталі та чорних металів через Литву до Калінінграда було зупинено після того, як 17 червня набули чинності санкції Євросоюзу з четвертого пакету. У тому ж пакеті санкцій передбачено, що заборона на транзит цементу, спирту та іншої продукції набуде чинності з 10 липня, вугілля та інших твердих копалин палива – з 10 серпня, російської нафти – з 5 грудня.

Росія називає зупинку транзиту підсанкційних товарів “ворожими діями Литви” та “блокадою Калінінграда”. Крім того, влада РФ продовжує загрожувати Литві. А губернатор Калінінградської області Антон Аліханов прямо заявив, що Росія добиватиметься свого виключно погрозами.

“Ми перебуваємо зараз взагалі емоційно у світі в такому стані, що тільки загрозами дій у відповідь можна чогось реально добиватися. На жаль, ось так”, – сказав Аліханов.

Литва розглядає такі заяви з Росії як пропаганду та регулярно нагадує, що обмеження транзиту передбачено санкціями ЄС. Єврокомісія ж нині готує роз’яснення, як мають застосовуватися санкції проти Росії щодо калінінградського транзиту.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*