Литовський телеведучий зібрав 5 млн євро, щоб купити Україні “вбивцю російської армії”

Литовський телеведучий Андрюс Тапінас зібрав необхідні 5 млн євро на купівлю безпілотника Bayraktar TB2, який він назвав “вбивцею російської армії”. На це йому знадобилось три дні.

Про це він повідомив у себе у Facebook 28 травня. Інформацію про збір необхідної суми також підтвердив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

“Литовці зробили це. Дякуємо всім, хто допоміг зібрати п’ять мільйонів євро для Bayraktar за три дні. Україно, ми з тобою”, – написав міністр в Twitter.

Зазначимо, що про збір коштів Тапінас повідомив у Facebook 25 травня. Спочатку він думав, що на це піде три тижні.

“Наш час настав. Байрактар. Кинжал українських солдатів. Вбивця російської армії. Напевно, вперше в історії громадяни однієї держави можуть купувати і дарувати таке тяжке озброєння іншій державі”, – написав він тоді.

За останні роки Україна закупила понад двадцять бойових безпілотників Bayraktar TB2 у турецької компанії Baykar. Ще шістнадцять Київ замовив 27 січня. Цю партію доставили до нашої країни на початку березня.

Водночас через розв’язану Росією війну Україна зазнає величезних збитків. Зокрема, прямі збитки від пошкодження та руйнування будівель та інфраструктури вже перевищують 105,5 млрд доларів. Загальні ж втрати економіки, понесені під час війни (включають, крім прямих, і непрямі – зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили тощо), становлять 564-600 млрд доларів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*