Литовці купили для України антидрони і радари Wingman: дозволяють збивати БПЛА на відстані до 5 км

Жителі Литви придбали для України більше сотні засобів протидії ворожим безпілотним літальним апаратам, а також десятки радарів до них. Такі антидрони допоможуть українським військовим збивати російські БПЛА на малій відстані.

Про це повідомив литовський журналіст і телеведучий Андрюс Тапінас, котрий організував збір коштів. У Twitter він опублікував фото пристрою, який охрестили “Убивцею орків” (щоб переглянути, доскрольте новину до кінця).

“Ми купили для України 110 антидронів і назвали їх Orcrist або Orc Killer”, – зазначив литовець.

За його словами, також вони додали до цих пристроїв 80 схвалених НАТО радарів Wingman. Такі дозволяють оператору антидрона виявляти та збивати російський безпілотник на відстані до 5 км.

Литва придбала для України 110 антидронів Orcrist

Тапінас підкреслив, що купівля антидронів і радарів вартувала їм 1 095 000 євро.

Раніше телеведучий зібрав необхідні 5 млн євро на купівлю безпілотника Bayraktar TB2, який він назвав “вбивцею російської армії”. На це йому знадобилося три дні.

Перед відправкою у Литві провели коротку презентацію БПЛА Bayraktar Vanagas. Зазначимо, Vanagas – ім’я, яке отримав ударний безпілотник турецького виробництва для цієї країни, що в перекладі означає “Яструб”. Цю “пташку” вже доправили нашим захисникам.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*