Лукашенко оскаженів! Відразу 3 області – загроза вторгнення: авіація в небі. Це таки сталось – переможемо!

Тренувальна зона винищувачів у Білорусі змістилася значно ближче до кордону з Україною.

Про це повідомляє “Беларускі Гаюн”.

“Наразі винищувачі тренуються в прикордонних районах Брестської області”, – йдеться в повідомленні.

“Беларускі Гаюн” інформує, що о 14:30 з Бреста в бік півдня летіли 4 винищувачі. О 14:35 з Кобрина у бік південного заходу летіли два вертольоти Мі-24 ВПС РБ. О 14:40 з Бреста винищувачі розвернулися в бік Заходу. О 14:50 з Кобрина два винищувачі полетіли в бік півночі, з півночі приєдналися ще два винищувачі.

“Зауважимо, що на початку цього тижня винищувачі з Ліди і Барановичів, а також вертольоти з Мачулищ почали тренуватися над 230-м загальновійськовим полігоном “Обуз-Лісновський” (Барановицький район), проте в даний момент схоже, що їхня тренувальна зона змістилася значно ближче до кордону з Україною”, – наголосили в проекті.

В той же час, Білорусь на найближчих навчаннях, ймовірно, відпрацьовуватиме захоплення частини території України

З 8 до 14 вересня у Білорусі відбудеться командно-штабне навчання, втім Збройні Сили України готові до будь-якого перебігу подій, повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов.

“Ймовірність проведення наступу противника з території Республіки Білорусь або вторгнення білоруських військ в Україну залишається низькою. Водночас у період з 8 до 14 вересня у Збройних силах Республіки Білорусь заплановано проведення командно-штабного навчання, під час якого основна увага, ймовірно, приділятиметься питанням ведення маневреної оборони з подальшим переходом у контрнаступ та звільненням територій, тимчасово захоплених противником”, – сказав Громов на сьогоднішньому брифінгу.

Він також звернув увагу на те, що особливістю навчання є відпрацьовування вперше звільнення тимчасово окупованих територій, проведення контрнаступу та вихід на державний кордон.

“Планування спільних дій відбудеться у складі багатонаціонального угруповання на території Республіки Білорусь за участю ЗС РФ та країн-членів ОДКБ”, – розповів Громов.

За його словами, задумом командно-штабного навчання передбачається звільнення частини втраченої території умовної держави.

“Не виключається, що під так званою втраченою територією маються на увазі прикордонні райони Волинської, Рівненської та Житомирської областей. Це відповідає концепції спільних дій збройних сил так званої союзної держави на українському напрямку. Але ЗС України готові до будь-якого перебігу подій, зокрема й на північному напрямку нашої держави”, – наголосив Громов.

Додамо, що розпочалась активна фаза військових навчань і російської армії «Восток-2022» , і триватиме до 7 вересня.

«Основним заходом підготовки військ держави-агресора має стати стратегічне командно-штабне навчання ЗС РФ «Восток-2022». Задекларовано, що основна увага буде приділятися комплексному застосуванню наземного, повітряного компонентів під час ведення оборонної та контрнаступальної операцій з урахуванням досвіду, отриманого під час ведення бойових дій в Україні та Сирії», — пояснив Громов.

Окрім російської армії та інших силових структур РФ у навчаннях братимуть участь оперативні групи з Казахстану, Сирії, Лівану, Нікарагуа та Лаосу, а також військові контингенти від Китаю, Індії, Монголії, Білорусі, Вірменії, Киргизстану, Таджикистану та Алжиру. Проведення навчань планується на 9 сухопутних полігонах, а також в акваторіях Японського, Охотського та Берингового морів.

Водночас військове керівництво росії перегруповує та перекидає війська на Донбас та в Запорізьку область. Таким чином окупанти посилюються, щоб відновити наступ.

“На сході ворог здійснює перегрупування військ Центрального військового округу з Лугансько-Донецького до Курахівського напрямку з метою нарощування своїх військ. Після відновлення боєздатності ворогом додатково введено по одній батальйонно-тактичній групі на Слов’янський та Миколаївський напрямки” , – заявив Громов.

Він додав, що росія також перекинула дві тактичні групи з Білгородської області до Оріхова (Запорізька область). Громов підкреслив, що такі дії російського керівництва, ймовірно, можуть свідчити про відновлення наступу на Донбасі.

Представник Генштабу підтвердив, що росія формує раніше анонсований третій армійський корпус, проте достеменно невідомо, чи пройшли підготовку мобілізовані. За словами Громова, саме це формування російських військ перекинуть у Донецьку область.

Варто зазначити й те, що російські війська на тлі невдач на фронті скорегували плани по захопленню Донецької області і пересунули крайній термін на 15 вересня 2022 року.

“Противник продовжує утримувати окуповані райони Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей, а також намагається створити умови для відновлення наступу. Так, російські окупаційні війська в черговий раз коригують свої плани і дії відповідно до наказу Путіна щодо виходу на адміністративні кордони Донецької області до 15 вересня”, – заявив він.

Нагадаємо, раніше російські окупанти заявляли про плани захопити Донецьку область до кінця серпня.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*