Лукашенко просить Захід про допомогу, бо РФ не влаштовує пасивність Білорусі у війні – ЦПД

Він намагається досягти з ним сепаратної домовленості.

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко активізував спроби відновити діалог із західними країнами.

Про це повідомляє Центру протидії дезінформації при РНБО України, інформує UAINFO.org.

Як зазначається, рішення Кремля провести псевдореферендуми на окупованих територіях України й оголосити мобілізацію остаточно позбавляють Лукашенка можливості і надалі залишатися пасивною підтримкою російської агресії. Він стоїть перед вибором: або різко відмежуватися від Росії, або включитися у тотальну війну.

У ЦПД наголошують, що перша реакція офіційного Мінська на новини про мобілізацію вказувала скоріше на бажання дистанціюватися від майбутньої ескалації. Лукашенко заявив, що Білорусь “не планує” нападати на Україну, і в нього “немає бажання” відправляти співвітчизників воювати. Але задумана кремлівським диктратором Володимиром Путіним ескалація ставить Білорусь перед загрозою прямого вступу у війну.

“У разі визнання режимом Лукашенка псевдореферендумів, він повинен вважати будь-який наступ ЗСУ атакою на російську територію. В такому разі набирають чинності зобов’язання двосторонніх угод Москви і Мінська в рамках Союзної держави, що змусить білоруську армію вступити у повномасштабну війну”, – зазначають у ЦПД.

Звертається увага, що білоруське суспільство та білоруські військові виступають різко проти безпосередньої участі Білорусі у війні з Україною.

За даними ЦПД, на тлі розуміння всіх ризиків від такого рішення для себе самого та свого режиму, Лукашенко активізував спроби відновити діалог із Заходом та досягти з ним сепаратної домовленості.

“Під час кулуарних зустрічей із західними дипломатами на полях сесії, очільник МЗС РБ пропонував Заходу “перегорнути сторінку” конфронтації та зняти санкції з калійної галузі, пообіцявши поступово звільняти політв’язнів. Проте головним меседжем Макея для Заходу стала необхідність рятувати Лукашенка від Росії та пропозиція залучення офіційного Мінська в якості медіатора перемовин між Україною та РФ”, – йдеться у повідомленні ЦПД.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*