Морпіх, поранений у Маріуполі, розповів про свій порятунок та перебування у полоні окупантів. Відео

Морського піхотинця Збройних Сил України Гліба Стрижка було евакуйовано з території заводу у Маріуполі як тяжко пораненого солдата. Майже 17 днів боєць провів фактично у полоні у російських окупантів, але його в порядку обміну військовополоненими повернули до нашої країни.

Свою історію сам морпіх розповів виданню “Суспільне”, перебуваючи у лікарняній палаті. Двічі Глібу вдавалося в умовах блокади уникнути вірної смерті, але найболючішим часом стала невідомість, коли його госпіталізував російський “Червоний Хрест” (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

“Там мене не лікували, можна сказати, що весь процес полягав у поплескуванні по плечу зі словами “Тримайся, друже”. Разом зі мною лежали ще 13 бойових товаришів, всі важко поранені… Єдино в чому полягала допомога, що нас годували. Перебувати було в цих умовах морально складно, бо постійно транслюють федеральні новини, де зачитують про те, що вже Запоріжжя російське, Одеса російська, у Харкові референдум. Мозком розумієш, що це не так, але воно тисне звісно”, – згадує хлопець.

Гліб Стрижко у лікарні.

Потім Гліба та інших українських військових вертольотом відправили до Таганрогу і вже звідти до Криму. Він із гумором помітив, що хотів відкрити на півострові купальний сезон, але не встиг: його одразу відвезли на обмін.

“Вже після перемоги викупаюся. А коли мені військовий командир у Запоріжжі сказав, що я тепер в Україні, я вперше за весь час розплакався”, – із неприхованим хвилюванням поділився наш боєць.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що глава держави Володимир Зеленський оголосив, як проводиться підготовка до обміну українських захисників Маріуполя, вивезених з комбінату “Азовсталь” на території, підконтрольні Росії. Про їхню долю у лапах загарбників переживає вся країна, але президент пообіцяв, що легендарні воїни повернуться додому до своїх родин.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*