НАТО вступає в війну? Важлива умова – 5 стаття НАТО: за лічені дні. Все вирішиться – Україна переможе!

Висновки МАГАТЕ щодо ситуації на ЗАЕС можуть стати приводом для вступу НАТО у війну. Тож саме від МАГАТЕ залежить, чи втрутиться НАТО у війну, щоб захистити світ від ядерного вибуху. Про це розповів колишній міністр палива та енергетики України Іван Плачков у одному з інтерв’ю

“До ЗАЕС невдовзі приїде місія МАГАТЕ – представники різних країн (Македонія, Китай та ін). Делегація більш-менш збалансована. У керівника Рафаеля Гроссі дуже велика відповідальність. Я сподіваюся, що оцінка буде об’єктивною. У разі великої загрози, США та європейські країни розглядатимуть дії росіян, як ядерний шантаж, загрозу на рівні використання ядерної зброї”, – зазначив Іван Плачков.

Водночас наразі армія окупантів обстрілює Енергодар. За словами ексміністра, удари завдають для залякування місії та перешкоджання візиту представників. Експерт також надав найгірший сценарій для Росії, якщо МАГАТЕ підтвердить ядерний шантаж на рівні НАТО,

“Ми вже маємо ядерний шантаж. Якщо росіяни спровокують ситуацію із викидом радіації, це буде сприйматися як використання ядерної зброї. Про це йдеться в уставі НАТО. А якщо буде використана ядерна зброя, тоді розпочнуть військові дії країни-члени НАТО. Фактично НАТО втрутиться у війну”, – сказав експерт.

Він пікдерслив, те, що чинять окупанти на ЗАЕС поки не має аналогів.

“Такий ядерний шантаж здійснюється вперше в історії і може стати початком подібного тероризму у світі”, – сказав Плачков.

Додамо, що схожу думку висловив і військовий експерт Олег Жданов. Він вважає, що НАТО може вступити у війну в Україні і чекає, коли РФ дасть для цього привід.

“Початково, Путіну хотілося б, щоб НАТО взяв участь у цій війні, за однієї умови. Він же завжди хоче контролювати ситуацію, мрія Путіна, щоб НАТО зробив перший крок щодо вступу у цю війну. А далі, розуміючи, що воювати з НАТО – це самогубство, Путін одразу би запропонував вирішувати питання у переговорному процесі… Україна в цьому випадку була би розмінною монетою в переговорах РФ та Альянсу”, – заявив Жданов.

На його думку, Альянс сьогодні взяв курс на те, що готовий вступити у війну, але чекають першого удару з боку Росії.

“Попередження НАТО, що якщо радіація потрапить на одну з країн НАТО, якщо станеться викид радіації на ЗАЕС, то НАТО це буде розцінювати як напад. Для Путіна це неприйнятний варіант. Він розуміє, що війну з НАТО він не витягне за економічних умов. Бо тоді НАТО введе санкції, про які ми з вами можемо тільки мріяти. Завалять економіку РФ у раховані тижні, а може й дні”, – додав Жданов.

До всього, експерт вважає, що у разі катастрофи на ЗАЕС світ відреагує “дуже жорстко”. Однак й сама Росія чітко усвідомлює, що “грає з вогнем”.

“Ніхто не пробачить таку річ (теракт на ЗАЕС) в центрі Європи”, – зазначив експерт.

Крім того, Жданов підтвердив, що НАТО може сприйняти катастрофу на ЗАЕС як порушення статті 5 Статуту Альянсу.

“Стаття 5 передбачає головний принцип існування НАТО – це “один за всіх та всі за одного”. Тобто, якщо хоча б одна країна НАТО стане жертвою нападу агресора, усі інші країни блоку автоматично вступають у війну на стороні члена Альянсу. Якщо в результаті аварії на ЗАЕС одна з країн потрапляє під радіоактивну хмару – це розцінять як напад. Чому? Тому що проникальна радіація вона однакова що при ядерному вибуху, що при терористичному акті з ядерною енергетикою”, – резюмував він.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*