На “Азовсталі” критична ситуація: захисники щодня помирають без ліків та голодують

Ситуація на заблокованій “Азовсталі”, що безперервно штурмується ворогом, – критична. У захисників Маріуполя практично закінчилася їжа, а пити вони змушені технічну воду.

При цьому ситуація ускладнюється безперервними масованими бомбардуваннями та відсутністю навіть найнеобхідніших медикаментів для допомоги пораненим. Про це в інтерв’ю ВВС Україна розповів заступник командира полку “Азов” Святослав Паламар (псевдо “Калина”).

Він наголосив, що українські воїни, які тримають оборону на “Азовсталі”, голодують.

“Іноді раз на день (вдається поїсти. – Ред.), часом без їжі. Як колись. Ситуація погана, справді важка. Ми розтягуємо все, що у нас є, ділимося. Вода… Тут є деякі запаси. Плюс технічна вода , яку ми кип’ятимо та п’ємо”, – розповів “Калина”.

Тяжкі умови спровокували ослаблення імунітету воїнів. Чим далі – тим частіше вони хворіють.

“Дається взнаки недостатнє, обмежене харчування, постійні підпали, горіння, дим, отруйні речовини, які кидають сюди”, – сказав Паламар.

Особливо важка ситуація з допомогою пораненим побратимам. Їх на території заводу – понад 600. Через те, що на “Азовсталі” практично не залишилося медикаментів, лікарі не мають змоги допомогти тим, хто отримав поранення. І захисники Маріуполя щодня втрачають товаришів.

“Від поранень щодня помирають наші військовослужбовці. У нас немає достатньо антибіотиків, немає достатньої кількості перев’язувальних матеріалів, наш госпіталь зазнає бомбардувань. У нас багато контужених, багато вбитих. Ситуація катастрофічна”, – розповів “Калина”.

Він, напевно, вже в тисячне відчайдушно просить і українську владу, і світ зробити все, щоб урятувати українських воїнів від нестерпних страждань та практично неминучої смерті від поранень без належної медичної допомоги.

“Поранених потрібно негайно евакуювати. Для того, щоб їх евакуювати, потрібно, щоб наш головнокомандувач, наш головком доклав усіх зусиль і звернувся до всіх міжнародних організацій і надав допомогу нашим солдатам, які, повірте, заслужили на це”, – підкреслив замкомандира “Азова”.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що Шольц провів розмову з Путіним: серед головних тем – “Азовсталь” та евакуація громадян. Глава Кремля заявив, що цивільних на заводі вже немає, хоча ця інформація не відповідає дійсності.

У Кремлі на всі спроби закликати Росію припинити порушувати всі можливі норми гуманітарного права і дозволити евакуювати як поранених, так і захисників Маріуполя, які залишаються в строю, раніше відповідали категоричною відмовою.

Так, як повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, у відповідь на спроби президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана та його помічника врятувати захисників Маріуполя або виізши їх на турецьку землю, або посприявши проведенню обміну на російських військовополонених і Путін, і російський міністр оборони Сергій Шойгу відмовили.

Останній заявив, що президент України Володимир Зеленський має віддати воїнам наказ скласти зброю. І всі вони повинні здатися у полон російським окупантам.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*