На Донбасі загинув “кіборг” Валерій Гонта, якому погрожував ексватажок бойовиків “ДНР” “Моторола”

На фронті на Донбасі загинув військовий Валерій Гонта з Ковеля. Воїн пройшов бої за Донецький аеропорт і воював на Світлодарській дузі.

Попри підірване у боях за Донбас здоров’я, після початку широкомасштабного вторгнення РФ Гонта повернувся на фронт – і до останнього подиху захищав Україну. Про загибель воїна сповіщає “Громадське”.

Валерій Гонта

Воїн, який із 2014 року воював на Донбасі, – загинув у Луганській області кілька днів тому. З посиланням на медика 14-ї бригади, де служив Гонта, “Громадське” повідомило, що воїн потрапив під обстріл у районі траси Бахмут – Лисичанськ, де тривають активні бої. Під час обстрілу йому роздробило таз, захисник загинув за декілька хвилин.

Валерій Гонта на війну за Україну пішов добровольцем ще у 2014 році. У військкоматі йому відмовили через те, що він із дитинства хворів на бронхіальну астму. Тоді Валерій долучився до “Правого сектору” – і вже у липні опинився на фронті.

Валерій Гонта

“Брав участь у боях за Піски, за Донецький аеропорт. Він місяць провів на диспетчерській вежі, до нього на зв’язок виходив бойовик “Моторола” і казав, що відірве йому яйця. Сам бойовик загинув у 2016 році”, – нагадують журналісти.

Після боїв за аеропорт Гонта підписав контракт і вступив в 1-й батальйон 54-ї бригади. Тоді брав участь у боях на Світлодарській дузі. Під час бою зміг винести пораненого бійця з позицій під артилерійським вогнем.

Наприкінці 2016 року повернувся додому: з тяжкою контузією та обмороженими ногами. Мав проблеми зі слухом, продовжував лікування. Вже вдома, як повідомляє місцеве видання “Ковель-пост”, переніс мікроінсульт і отримав інвалідність.

Проте з початку повномасштабного вторгнення Валерій Гонта знову пішов на фронт, цього разу – у складі 14-ї окремої механізованої бригади.

“Я люблю Батьківщину, дітей своїх, дружину, батька і матір. Та боронь мене, Боже, зустріти ворожих паскуд! Бо не знаю межу свого гніву за братів і Україну!” – написав Валерій в одному з останніх своїх дописів у Facebook.

А ще, немов передчуваючи щось, воїн наприкінці квітня написав: “Цінуйте кожну хвилину свого життя,воно є безцінне! І дякуйте Богу та людям, що за нас моляться, що ми, ви, під крики сирен, можемо розплющити очі й побачити світло! І відчувати його тепло!”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*