На ранок! Прямо в ООН – РФ скоїла немислиме: світ в дикому шоці! Покарати негайно!

Росія як постійний член Ради Безпеки ООН на засіданні в п’ятницю наклала вето на резолюцію S/2022/720 із засудженням так званих псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України і вимогою виведення російських військ.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на трансляцію засідання.

Чотири країни -Китай, Індія, Габон і Бразилія – під час голосування утрималися, решта 10 членів Ради Безпеки підтримали резолюцію, підготовлену Сполученими Штатами та Албанією. Для ухвалення резолюції було б достатньо мінімум дев’яти голосів членів Радбезу без вето постійних членів.

У документі засуджується “організація Росією незаконних так званих референдумів у регіонах у межах міжнародно визнаних кордонів України”, які “не мають жодної юридичної сили”. Також у резолюції міститься заклик до Росії “негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

Під час обговорення постійний представник РФ в ООН Васілій Нєбєнзя звинуватив США в “непристойності”: мовляв, винесення на голосування резолюції із засудженням дії постійного члена Радбезу порушує усталену практику й провокує Москву на застосування права вето.

У відповідь постпред США при ООН Лінда Томас-Ґрінфілд заявила, що резолюція буде винесена на голосування в Генеральній Асамблеї, де відсутнє право вето, щоб засвідчити, що світ “все ще на боці суверенітету й захисту територіальної цілісності”.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оголосив, що Україна офіційно повідомила Міжнародний суд ООН про порушення Росією його наказу про тимчасові заходи у зв’язку з анексією чотирьох українських областей.

Про це Кулеба написав у Twitter.

“У зв’язку зі спробою анексії Путіна Україна офіційно поінформувала Міжнародний суд ООН про те, що цей крок грубо порушує його юридично обов’язковий наказ про тимчасові заходи від 16 березня цього року. Ми закликаємо Суд якнайшвидше розпочати розгляд справи по суті”, – йдеться в дописі.

Додамо, що Швейцарія в п’ятницю також засудила анексію Росією чотирьох областей України, що порушує її територіальну цілісність і суверенітет.

Про це йдеться у заяві Федеральної ради Швейцарії.

“Федеральна рада засуджує це серйозне порушення територіальної цілісності та суверенітету України. Вона не визнає включення українських територій до складу Російської Федерації. Швейцарія підкреслює, що ці території залишаються частиною національної території України”, – зазначається там.

Керівний орган Швейцарії закликав Росію до деескалації та повного виведення своїх військ з українських територій.

“Як держава-окупант, Росія зобов’язана дотримуватися міжнародного гуманітарного права та прав людини і поважати існуючу правову систему України. Швейцарія закликає гарантувати швидкий та безперешкодний доступ гуманітарної допомоги на всій території України, зокрема на окупованих Росією територіях”, – додала Федеральна рада.

Раніше уряд Швейцарії заявляв про готовність приєднатися до нових санкцій Євросоюзу.

“Референдуми, які зараз відбуваються на частково окупованих Росією українських територіях, не відповідають законодавству та є незаконними з точки зору міжнародного права. Федеральна рада засуджує це порушення суверенітету України Росією і не визнає результатів жодного з цих фіктивних референдумів”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс чітко висловив цю позицію міністру закордонних справ Росії Сєргєю Лаврову в середу в Нью-Йорку на полях Генасамблеї ООН.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*