Немислимо! Лукашенко прийняв рішення? Стягнув все, тер0р України – ЗСУ готові зустріти! Переможемо!

Білорусь становить небезпеку для України через авіа- і ракетні удари, але загрози повторного наземного вторгнення поки не спостерігається.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв’ю РБК-Україна.

“Територія Білорусі несе нам загрозу і на сьогодні це насамперед загроза ракетних ударів як повітряного компоненту, так і наземного. На території Білорусі зараз розміщено один дивізіон ракетного комплексу “Іскандер”, який і здійснює ракетні пуски, три дивізіони C-400, С-300. Ми бачили, коли зовсім нещодавно зенітними ракетами комплексу C-300 обстрілювалася Чернігівська область”, – розповів Скібіцький.

За його словами, основне завдання цих ЗРК – це захист повітряного простору, проте вони також переобладнані під можливість завдавання ударів по наземних цілях.

“Ми бачимо, як вони активно працюють, коли на територію Білорусі заходять бомбардувальники Ту-22, C-400 здійснюють прикриття цих бомбардувальників. Друга мета розміщення цих ЗРК – це завдання ударів по наземних цілях, вони мають ракети, переобладнані в вид “земля – земля”, – сказав Скібіцький.

Представник ГУР зазначив, що точність цих систем при роботі по наземних цілях низька, але оскільки бойова частина цих ракет містить орієнтовно 6 тисяч маленьких осколків, вони можуть наносити ушкодження особовому складу й цивільному населенню.

“Повітряний компонент – це бомбардувальники Ту-22М3, що можуть нести крилаті ракети повітряного базування – ті ж самі X-22, якими (24 серпня, – ред.) були обстріляні наші території, у тому числі Шепетівка. Це реальна загроза, яка знаходиться на високому рівні”, – підкреслив Скібіцький.

При цьому, для нового наземного вторгнення на території Білорусі немає достатньої кількості підрозділів.

“Ми не бачимо ні перекидання туди сухопутного компонента, ні нарощування, ні створення будь-яких наступальних угруповань. Там вздовж кордонів зараз знаходяться лише батальйони збройних сил республіки Білорусь, які проводять навчання, обладнали свої позиції і несуть службу на ротаційній основі”, – говорить Скібіцький.

За оцінками розвідки, російських військових на території Білорусі зараз перебуває близько тисячі.

“Там також постійно розгорнуті два вузли зв’язку. Таким чином, загроза російського сухопутного вторгнення з території Білорусі на сьогодні знаходиться на низькому рівні, вона мінімальна. Буде зростати, якщо там розпочнеться розгортання потужного сухопутного компонента”, – сказав Скібіцький.

Міністр оборони Білорусі Віктор Хрєнін у День Незалежності України висловився на підтримку кривавої війни, розв’язаною Росією. Він заявив, що Білорусь, яка, за його словами, “знаходиться в епіцентрі протистояння”, стала на шлях “всебічної підтримки” країни-агресора – Росії.

“Я постійно казав, що нічого з Білорусі не буде. І сьогодні знов повторюю – зараз не зафіксовано особливої загрози, крім такої, яка є завжди. Це саме розміщення певних систем озброєння РФ на території Білорусі. Все це виключно інформаційно-психологічна операція впливу Росії на наше суспільство”, – вважає, своєю чергою, голова ГУР Кирило Буданов.

Також він пояснив, що системи С-300, які застосовуються для ударів по наземних об’єктах, мають ефективну дальність ураження 35 кілометрів.

“Якщо ви подивитесь на мапу, то зрозумієте, що окрім прикордонної смуги, їм немає чого вражати”, – сказав Буданов.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*