Неочікуваний крок! Переговори з Путіним – Байден шокував рішенням: зустрінуться особисто. Деталі!

Президент США Джо Байден запропонував російському диктатору Володимиру Путіну якнайшвидше повернутися до переговорів щодо договору, який замінить собою СНО-ІІІ – попередню версію документа про взаємне скорочення наступальних озброєнь. Експерти вважають, що є ймовірність виходу США та РФ на новий глобальний безпековий договір, в рамках якого вдасться зупинити російську агресію проти України.

На їхню думку, Байдену доведеться звертати увагу на те, що українське суспільство абсолютно не готове йти на територіальні поступки. Та й готовність кремлівського диктатора йти на діалог з США теж під сумнівом.

“Не факт, що Путін готовий говорити з Байденом. Але якщо все ж таки почне, думаю, що переговори про ядерне стримування в Кремлі захочуть ув’язати з російсько-українською війною. Путін може заявити, мовляв, давайте домовлятися, але в пакеті з “українським кейсом”, – заявив експерт Віктор Бобиренко.

Це вже може бути початком мирного процесу. Але домовлятися, виходить, будуть американці з росіянами. І Байдену доведеться звертати увагу на те, що українське суспільство абсолютно не готове йти на територіальні поступки, як і на перемир’я в стилі “хто де стоїть, той тим і володіє” — з умовною демаркаційною лінією по лінії фронту”. Подібні умови для України абсолютно не прийнятні. Отже, якщо такі “пакетні” переговори і почнуться, то завершуватися нічим, вважає аналітик.

“Якщо ж припустити, що розмова вестиметься виключно про ядерну зброю, це може дати можливість США на переговорах, кулуарно, не на камери, попередити російську сторону – якщо Путін застосує проти України тактичну ядерну зброю (на що натяки із РФ періодично звучать), то Захід ужасне за “центром прийняття рішень” у країні-агресорі”, – припускає Віктор Бобиренко.

Це запрошення Байдена варто оцінювати зі стриманим оптимізмом, без очікувань якихось кардинальних проривів. На думку ще одного експерта Українського інституту політики Миколи Спірідонова, подібна заява говорить про те, що США намагаються вести цивілізований діалог.

“Скорочення наступальних озброєнь, їх поширення – важливе для всього світу. Якщо РФ піде на дані переговори, це дає певні шанси, в тому числі на припинення конфлікту в Україні. На жаль, ці шанси на сьогодні невеликі. Але будь-який подібний діалог їх підвищує “, – пояснює він.

Швидше за все РФ до переговорів щодо взаємного скорочення наступальних озброєнь вступить.

“Путіну взагалі подобається, коли його кудись запрошують, коли з ним хочуть про щось домовитися. Пацієнт любить задушевні розмови з психіатром. Не виключаю, що Росія навіть піде на певні угоди. Як швидко це станеться – поки не зрозуміло. У будь-якому випадку, навіть ймовірність таких переговорів – позитивний для нас сигнал, коли діалогу немає, росіяни продовжують запускати по нас ракети, здійснювати інші військові злочини, коли ж діалог на вищому рівні між тими ж офіційними Вашингтоном і Москвою відновиться, думаю, росіяни доведеться триматися в “Це запрошення я оцінюю зі стриманим оптимізмом, без очікувань якихось кардинальних проривів, але з надією хоч на якийсь позитивний результат”, – підсумував Спиридонов.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*