Німеччина в 2022-му перестане купувати вугілля та нафту з Росії: названо дати

Німеччина повністю припинить закуповувати російське вугілля з 1 серпня та російську нафту – з 31 грудня 2022-го. Це спричинить серйозну зміну джерела енергопостачання країни.

Про це, як передає Reuters, заявив заступник міністра фінансів Йорг Кукіс на конференції у Сідней. У майбутньому Європейський Союз відмовиться від 158 мільярдів кубометрів газу на рік, які постачає Росія.

“За кілька тижнів ми перестанемо використовувати російське вугілля”, – сказав він на Сіднейському енергетичному форумі, організованому спільно урядом Австралії та Міжнародним енергетичним агентством.

За його словами, раніше Росія постачала до Німеччини 40% вугілля та 40% нафти. “Усім, хто знайомий з історією нафтопроводу “Дружба”, який уже був інструментом радянської імперії над Східною Європою, позбавитися цієї залежності – справа не тривіальна, а те, чого ми досягнемо за кілька місяців”, – заявив Кукієс.

Німеччина швидко розвиває термінали для імпорту зрідженого природного газу (ЗПГ), щоб допомогти заповнити прогалину у постачанні газу, проте знайти повноцінну заміну блакитного палива з РФ досі не вдалося.

Згідно з аналізом аналітичного центру Bruegel, країнам ЄС необхідно буде скоротити попит на 15 відсотків протягом наступних 10 місяців, якщо Росія перекриє всі постачання газу. У країнах Балтії та Фінляндії урядам, можливо, доведеться скоротити витрати до 54 відсотків.

Досі щонайменше 10 країн ЄС активували перший етап “раннього попередження” своїх планів дій у надзвичайних ситуаціях.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*