“Нaм бiльшe нe пoтрiбeн вaш гaз..” Щoйнo о 21:05, в Анkaрi пoвiдомuлu нeпрuємнy новuнy для Кpeмля

Чорноморський газ почне надходити до ДСТ Туреччини вже 2023 року.

Туреччину чекає енергетична незалежність, заявив у серпні 2020 року лідер цієї країни Реджеп Тайіп Ердоган, коли турецька сторона оголосила про відкриття у Чорному морі великого родовища газу. Через два роки обіцянки президента Туреччини починають втілюватись у життя.  
Міністр енергетики Туреччини Фатіх Донмез повідомив у четвер, 11 серпня, що чорноморський газ почне надходити до газотранспортної системи республіки вже у березні 2023 року . На сьогоднішній день по дну моря прокладено 120 км трубопроводу і до завершення цієї гілки залишається лише 50 км. 

Днями турецький лідер нагадав, що знайдені два роки тому запаси родовищ газу в Чорному морі  становлять близько 540 млрд. кубічних метрів . Найбільшим родовищем є Сакар’я із запасами понад 400 млрд кубічних метрів.  
Турецька влада інвестувала у розробку родовища близько 10 млрд доларів. На думку аналітиків, чорноморських запасів вистачить, щоби забезпечити незалежність Туреччини від імпорту енергоресурсів, у тому числі з Російської Федерації. Це надзвичайно важливо для республіки, оскільки зараз турецька сторона майже повністю залежить від поставок для задоволення своїх енергетичних потреб, а на тлі зростання світових цін на енергоносії турецький уряд не зміг реалізувати план перетворення дефіциту рахунку поточних операцій на профіцит. Турецька національна валюта ліра просіла на 55% по відношенню до американського долара, а зростання споживчих цін склало 80% за останній рік.  
Погіршення економічних показників у країні стало перепоною на шляху Ердогана щодо переобрання на новий президентський термін. 

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*