Окупанти розстріляли авто: у мережі розповіли про загибель бойової медикині, яка рятувала поранених. Фото

Під час бойових дій біля населеного пункту Білогорівка Луганської області загинула фельдшерка евакуаційного відділення медичної роти 27-річна Марія Власюк із позивним “Сімба”. У закритій труні дівчину поховали в рідних Бистричах Рівненської області.

Як розповіли “Фактам” рідні та друзі дівчини, трагедія сталася 24 травня. Ще у квітні президент України нагородив військову орденом “За мужність” ІІІ ступеня. За словами близьких, Марія була мужньою і водночас тендітною.

Зазначається, що раніше вона працювала в центральній міській лікарні Рівного медсестрою в кабінеті комп’ютерної томографії. Але наприкінці осені 2016 року залишила роботу і вирішила присвятити себе військовій службі. Мабуть, на такий вибір вплинуло й те, що Марія спілкувалася з багатьма бійцями, сприймаючи кожну звістку про їхні поранення чи загибель дуже близько до серця. У 2017 році Власюк підписала контракт із 80-ю окремою десантно-штурмовою бригадою.

Бойова медикиня загинула на фронті, рятуючи бійців
Марія Власюк (праворуч) загинула на Луганщині

У серпні 2019 року дівчина пройшла військові курси в Литві та стала ще й бойовим медиком взводу. Вона несла службу на Донеччині, на Маріупольському напрямку.

“Я закликала її берегти себе, але подруга говорила, що на все воля Божа. Як має бути, так і буде. Вона зовсім не боялася смерті, ми не раз говорили на цю тему – бо це війна, страшна війна”, – розповіла подруга загиблої Єлизавета Ковтун.

За її словами, коли розпочалося повномасштабне вторгнення, старший сержант Власюк несла службу на Херсонщині, що на Миколаївщині в складі 80-ї бригади, потім – в Ізюмі, Харкові. Останнє місце служби – Білогорівка в Луганській області. Вона врятувала життя сотень побратимів.

Ковтун розповіла, що ще спілкувалася із загиблою 23 травня, подруга повідомляла про сильні обстріли. Вже 24 числа з нею зв’язатися не вдалося.

“Зателефонувала побратимам – дізналася, що вона поїхала по поранених… З’ясувалося, що дорогою рашисти обстріляли машину з артилерії. Майже всі, хто перебував усередині, загинули. Серед них і наша Маша”, – з сумом розповіла подруга загиблої військової.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*