Поки ми спали! Дружба з Путіним: заява Ердогана шокувала весь світ – перші подробиці!

Західний підхід до президента Росії – не той підхід, який влаштовує політиків, вважає Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган розкритикував ставлення західних країн до президента РФ Володимира Путіна, повідомляє канал TRT.

“Наша зустріч з Путіним була дійсно іншою. Тому що зараз ми відіграємо дуже важливу роль у справі Зеленського-Путіна. Тому що ми тут ні на кого не дивимося очима ворога, і таким чином наш погляд несе в собі щирий підхід з обох боків. Крім того, як ви знаєте, щодо Путіна є західний підхід, тобто це не той підхід, який влаштовує політиків. Звичайно, якщо подивитися на це таким чином, як на вас подивиться Путін? – заявив Ердоган.

Турецький президент додав, що під час зустрічі в Ірані вони із Путіним “легко врегулювали” питання двосторонніх відносин.

“Звичайно, є деякі розбіжності між нами та негативними умовами, створеними війною. Ми робили те, у що вірили. І ми маємо підтримувати наші існуючі двосторонні відносини з Росією на основі взаємних інтересів та розвивати їх у потенційних напрямках”, – сказав Ердоган.

Як відомо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у понеділок заявив, що після обстрілу російськими військами порту в Одесі й далі очікує від усіх учасників “зернової угоди” дотримання своїх зобов’язань, про це Ердоган заявив в інтерв’ю турецькому телеканалу TRT.

“Ми бачимо, наскільки делікатним все ще є процес у зв’язку з атакою на порт Одеси в суботу. Ми не хотіли, щоб це сталось, але це сталось. Очікуємо, що кожен буде виконувати свою частину угоди. Її провал обернеться проти нас усіх”, – вважає президент Туреччини.

Ердоган нагадав, що пріоритетом Анкари із самого початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну був “справедливий і сталий мир після досягнення режиму припинення вогню”, і висловив сподівання, що цього вдасться досягти.

Можливо, за словами Михайла Самуся, це було таке бажання Міноборони Туреччини зняти якусь напругу, бо фактично це найбільший удар по Туреччині та Ердогану особисто.

“Якщо взяти до уваги, що це Путін наказав завдати удару по Одесі, можливо дійсно Путін дуже образився за ті 50 секунд, на які Ердоган запізнився з ним на зустріч в Ірані, публічно його принизивши. У Путіна це можливо насправді. І це може виглядати саме так – публічний плювок в Ердогана. Можливо такі плювки будуть і далі. Але з військової точки зору за всю цю ситуацію несе відповідальність Туреччина”, – коментує експерт.

Якими будуть наступні кроки Росії? Майже стовідсотково Путін наполягатиме на тимчасовому перемир’ї на півдні, особливо враховуючи патову ситуацію у російських військових, яка для них складається біля Херсона. Проте аргументуватиме це Москва тим, що, мовляв, режим тиші та зупинка бойових дій потрібна, щоб вивезти українське збіжжя.

“Насправді я думав, що Росія про це скаже як тільки ООН та Туреччина почали говорити про такі домовленості. Бо для них у цьому є великий сенс. Вони там знаходяться у дуже складній ситуації. Але до останніх ударів HIMARS, думаю, російські генерали завіряли Путіна, що нічого там страшного немає, що у них під контролем, просто поки битва за Донбас, вони не можуть сконцентрувати сили на півдні суто фізично, а щойно закінчать окупацію Донбасу, перекинуть війська і знову підуть на Одесу. Зараз російські генерали мають вже доповідати, що у них критична ситуація, вони можуть потрапити в котел і треба щось робити”, – підсумовує Михайло Самусь.

Своєю чергою завідувач кафедри міжнародних відносин Національного університету “Києво-Могилянська академія” Максим Яковлєв в ефірі телеканалу “Еспресо” висловив думку, що Путін не готовий і не спроможний йти на конфронтацію з Туреччиною

“Щодо стосунків Росії та Туреччини. Хочу нагадати історію зі збитим російським винищувачем ВПС Туреччини. Тоді в Росії заявили, що заборонять ввозити турецькі томати, але не пройшло і кілька місяців, як російські туристи поїхали відпочивати до Туреччини. Тому, я вважаю, що в Путіна є певний острах зіпсувати стосунки з Ердоганом. Він і далі буде загравати з Туреччиною”, – вважає Яковлєв.

Експерт-міжнародник переконаний, що Путін не буде йти на серйозну конфронтацію з Ердоганом.

“Ось ці бравади Путіна з голим торсом на коні – це одне, а мати серйозного супротивника, а Ердоган саме таким і є, зовсім інше. Тому вести серйозну конфронтацію з Ердоганом кремль не готовий і не спроможний”, – додав він.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*