Поки ми спали! ЄС дає задню – такого ми чекали: видали немислиме! Тотальна зрада? Відомо все!

Міністри закордонних справ Європейського Союзу, які зустрінуться пізніше цього тижня, навряд чи одностайно підтримають заборону на візи для всіх росіян. Про це заявив у неділю австрійському телеканалу ORF високий представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель, повідомляє Reuters.

Я думаю, що ми повинні переглянути те, як деякі росіяни отримують візи, звичайно, їх не повинні отримувати олігархи. Ми повинні бути більш вибірковими. Але я не прихильник припинення видачі віз усім росіянам” – заявив він.

Як повідомлялося, міністри закордонних справ країн Європейського Союзу наступного тижня під час неформальної зустрічі в Празі готуються підтримати призупинення угоди про спрощений візовий режим із Росією, що обмежить можливості для росіян їздити в країни ЄС.

Країни Балтії, Польща та Фінляндія активно виступають за повне припинення видачі віз громадянам Росії в ЄС. Натомість Німеччина, залежні від туризму країни Південної Європи й топ-дипломат ЄС Жозеп Боррель виступили проти такого кроку.

До того ж із 24 лютого до 22 серпня 2022 року кордони Євросоюзу перетнули майже мільйон росіян (998 085 громадян, згідно з даними Європейського агентства прикордонної та берегової охорони Frontex).

За словами міністра закордонних справ Чехії Яна Липавського, уряд його країни, який нині головує в ЄС, запропонує повністю призупинити дію угод про спрощення візового режиму з Росією та Білоруссю на празькій зустрічі міністрів закордонних справ держав ЄС наступного тижня.

Зазначимо, що раніше Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтримав заклик закрити в’їзд громадянам Росії до країн Заходу. Про це він заявив 10 серпня.

Зокрема, Кулеба закликав країни Європейського Союзу та «Групи Семи» перестати видавати візи росіянам.

«Володимир Зеленський абсолютно правий, наполягаючи на цьому. Росіяни переважно підтримують війну проти України. Вони мають бути позбавлені права перетинати міжнародні кодони, доки не навчаться їх поважати», – аргументував голова МЗС.

Що таке, з фізичної точки зору, в’їзд росіянина до Європи? Є фізичний в’їзд – машиною, поїздом, автобусом. Він можливий через Фінляндію, країни Балтії та Польщу. Якщо ці країни закриваються, не видають візи і не пускають з чинними візами, то пасажиропотік у Європу гаситься практично до нуля. Є варіант – через Туреччину з пересадками… Ключовим є ухвалення рішення хоча б цими країнами, а потім уже дотискати повноцінне рішення, – підкреслив Кулеба.

Щодо росіян, які підтримують Україну, виступають проти війни і ненавидять президента РФ Володимира Путіна, він зауважив, що у кожній країні є статус політичного біженця.

“Друге – є винятки на в’їзд із гуманітарних причин. Реально йдеться про поодинокі випадки. І у цьому трагедія Росії сучасної, оскільки вони звели кількість розсудливих людей до поодиноких випадків”, – сказав очільник МЗС

Я впевнений, що для них може бути знайдено рішення на гуманітарних підставах. Але загалом російський народ поділяє відповідальність із президентом Путіним за цю війну, – додав Кулеба.

Всесвітня організація туризму при ООН ще у квітні призупинила членство Росії через її вторгнення до України.

Ще у квітні Всесвітня організація туризму при ООН призупинила членство Росії, тому що “туризм – це стовп миру та міжнародної дружби… Дії Росії непробачні і суперечать самим принципам ВОТ”. Звучить як цілком можливі до заборони ЄС і G7 на туристичні візи для росіян, – написав Кулеба.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*