“Понесе відповідальність кожен”: на вбивць українських полонених в Оленівці оголосили “полювання”

Російські окупанти прицільно вдарили 29 липня по колонії в окупованій Оленівці на Донеччині і спробували звинуватити в цьому ЗСУ. В цій колонії Росія утримувала українських військовополонених, зокрема, захисників “Азовсталі”. За даними окупантів, загинули щонайменше 40 із них.

На вбивць українських воїнів їхні побратими оголосили полювання. Про це повідомив перший командир полку “Азов” Андрій Білецький.

У ніч проти 29 липня російські війська прицільно вдарили по колонії в окупованій Оленівці Донецької області. Там утримували військовополонених українців. Окупанти звинуватили в ударі ЗСУ та заявили про загибель близько 40 українських воїнів.

“Щодо удару по колонії в Оленівці, де перебувають наші з “Азовсталі”. Цієї ночі росіяни вбили частину полонених “азовців”. Російське командування обставило масове убивство полонених як дії української армії. Бійці полку були переведені в окрему будівлю. Було проведено пропагандистську роботу – знято людоїдський фільм про “Азовсталь”, – наголосив Білецький.

Він запевнив, що українські захисники наразі збирають інформацію і про вбитих воїнів, і про їхніх вбивць.

“Ми збираємо інформацію про жертв і конкретних виконавців цього воєнного злочину. Вже очевидно, що це був заздалегідь спланований акт країни, для якої невідоме поняття офіцерської честі, а тим більше – дотримання Женевських конвенцій, правил, законів та звичаїв війни. Росія не змогла перемогти “Азов” у чесному бою, тому намагається нас знищити віроломством”, – зазначив перший командир “Азова”.

Білецький наголосив, що кожен із тих, хто причетний до масштабного вбивства українських військовополонених, не мине відповідальності.

“Я від імені Азовських підрозділів оголошую полювання на кожного причетного до масового убивства. Понесе відповідальність кожен рядовий виконавець і кожен організатор незалежно від посади та місця перебування. Де б ви не ховалися, ви будете знайдені й екстерміновані”, – пообіцяв захисник України.

Нагадаємо, вранці 29 липня російські війська прицільно вдарили по колонії в окупованій Оленівці Донецької області. Там утримували військовополонених українців. Окупанти спробували звинуватити в ударі ЗСУ та заявили про загибель близько 40 українських воїнів.

За даними української розвідки, полонених українців перевели у барак, який був знищений під час обстрілу, за кілька днів до цього масового вбивства.

У Генеральному штабі ЗСУ спростували причетність до цього кривавого злочину та звинуватили Росію у спробі приховати вбивства та тортури полонених українців та водночас дискредитувати українську армію в очах світової спільноти. Там зазначили, що в Оленівці не було жодної військової цілі, по якій ЗСУ могли вести вогонь, а кожен постріл із HIMARS, з яких, як намагаються запевнити російські пропагандисти, було здійснено удар, строго фіксується та моментально відстежується.

В Офісі президента України зі свого боку також заявили, що РФ пішла на криваву провокацію, щоб приховати свої злочини стосовно військовополонених українців, а також для зриву поставок західного озброєння, яке завдає ворогові суттєвої шкоди. В ОПУ зажадали негайної реакції на страшний воєнний злочин Росії від ООН та виключення держави-терориста з усіх міжнародних організацій.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*