Провокація в морі! Корабель ЗСУ захоплено – загроза неминуча: Кремль готує немислиме. Важливо!

Росія продовжує чинити провокації в акваторії Чорного моря. Зокрема, країна-агресорка здійснює інформаційні вкиди про фейкові “гуманітарні коридори” для торгових суден й продовжує нарощувати свої сили на острові Зміїний.

Такі дії російських окупантів становлять велику загрозу й нові ризики для торговельного судноплавства. Про це повідомили в Асоціації реінтеграції Криму на офіційній сторінці у фейсбуці.

Асоціація реінтеграції Криму ще раніше повідомляла про те, що російські окупанти постійно здійснюють нові й нові провокації проти торговельного судноплавства у Чорному морі.

Зокрема, країна-агресорка вкидає інформацію про буцімто “гуманітарні коридори” з українських морських портів, що нібито покликані “вивести з них торговельні судна”. При цьому такі так звані “коридори” Росія пропонує відкривати з тих портів України, які наразі тимчасово контролюються російськими військовими, зокрема з Херсону, або ж з тих, що перебувають під постійними обстрілами з боку Чорноморського флоту країни-терористки.

Крім того, російські окупанти протягом травня значно наростили своє угруповання на тимчасово захопленому ними острові Зміїний. Нині там розташовуються ворожі засоби протиповітряної оборони, безпілотні літальні апарати, а також ракетні артилерійські системи.

До слова, Асоціація реінтеграції Криму повідомила про ці дії російських загарбників, що загрожують морській торгівлі, уповноважені міжнародні органи, зокрема Міжнародну морську організацію та Міжнародну організацію праці.

З-поміж іншого, Росія перевела у Чорне море раніше захоплений у порту Бердянська український артилерійський катер типу “Гюрза-М”. Судно Військово-морських сил України, загарбане росіянами, у травні було помічено у бухтах Севастополя та біля острова Зміїний.

Тим часом на південь від Зміїного наразі фіксується постійне скупчення торговельних суден, що прямують у румунських територіальних водах до українських портів на Дунаю – Рені та Ізмаїла. Є повідомлення про спроби окупантів використовувати український катер “Гюрза-М” з метою поширення на частотах, призначених для безпеки мореплавства, фейкової інформації.

Зазначається, що надалі країна-агресорка ймовірно може використовувати захоплені українські засоби для прямих провокацій проти торговельних суден третіх країн, намагаючись створити інцидент із жертвами або забрудненням моря, звинувативши у цьому Україну.

Крім того, російські окупанти можуть організувати напад начебто українського катеру на допоміжні військово-морські або спеціальні судна Болгарії, Грузії, Румунії або Туреччини. Не виключається також ймовірний обстріл цивільних об’єктів критичної інфраструктури на узбережжях Болгарії або Румунії.

До слова, Міжнародні партнери передали Україні протикорабельні ракети “Гарпун”. В Одеські ОВА зазначили, що їх кількість може потопити весь чорноморський флот агресора.

Ефективність ракети вже продемонстрували під час випробувальних пусків та у бойових умовах, розповів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

“Братчук пояснив, що після виконання стартової гірки ракета знижується до висоти 15 метрів над рівнем моря. Далі вона здійснює маршовий політ, потім “– знижується до 2 метрів і вражає ціль.

Американські фахівці стверджують: для виведення з ладу авіаносця, потрібно, аби в нього влучили 5 “Гарпунів”, для знищення крейсера – 4, есмінця – 2. Одна ракета здатна завдати серйозних руйнувань при попаданні в невеликий корабель або катер. Речник навів приклад, як в Перській затоці цими ракетами потопили 2 іранські кораблі. ️
Резніков впевнений, що братерство “Гарпунів” і наших “Нептунів” допоможе звільнити та знову зробити наше Чорне море безпечним, а також – захистити Одесу. Міністр оборони натякнув партнерам, що в таких ситуаціях зброя в Україні має бути у більшій кількості та “ще позавчора”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*