Прямо в залі ООН! Ультиматум Путіну – рішення шокувало всіх: доля України. Переможемо!

Посол США при ООН Лінда Томас-Грінфілд вважає, що Росія не хоче завершувати війну шляхом переговорів. Про це вона сказала у п’ятницю в Гані під час турне африканськими країнами.

“Я чула від декого, що африканці не хочуть, щоб на них тиснули з вимогою обрати одну зі сторін чи підтримати певну позицію. Я розумію це. Ніхто із нас не хоче повторення холодної війни. І африканці мають право визначати свою зовнішньополітичну позицію без тиску та маніпуляцій, без погроз”, – сказала вона під час виступу.

“Це більше, ніж усе населення Гани”, – зазначила Томас-Грінфілд.

“Я чула, як багато африканських лідерів кажуть, що вони хочуть дипломатичного завершення цієї війни. І ми не можемо з цим не погодитися. Москві та Києву потрібно буде знайти способи жити разом у мирі. Розбіжності завжди краще вирішувати за столом переговорів, а не на полі бою. На жаль, ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готова прийняти дипломатичне рішення”, – сказала пані посол.

Вона додала, що діалог та переговори мають відбуватися на умовах, які визначить український народ.

Раніше, спікер Держдепу США Нед Прайс заявив, що Захід не виступає проти переговорів України та Росії, але диктатор Володимир Путін не налаштований на дипломатію.

Коментуючи заяву глави російського МЗС Сергія Лаврова про те, що західні країни нібито виступають проти переговорів України та РФ, Прайс заявив, що це не відповідає дійсності. Він нагадав слова президента Володимира Зеленського про те, що війна має закінчитись дипломатичним шляхом.

“Ми знаємо, що ця війна має закінчитися дипломатією, діалогом. Правильно і те, що росіяни не продемонстрували жодних ознак готовності до конструктивного діалогу, до конструктивної дипломатії. Вам не потрібно вірити нам на слово, майже кожен світовий лідер, який розмовляв з Путіним, у деяких випадках публічно заявляв, а в деяких випадках повідомляв нам у приватному порядку, що з боку РФ, схоже, немає місця для будь-яких реальних переговорів”, – сказав Прайс.

Він зазначив, що ще однією брехнею Кремля є те, що мирні переговори, які тривали у березні, велися лише для того, щоб Україна нібито з них вийшла.

Глава МЗС Дмитро Кулеба зазначав, що зі своєю заявою про “розширення географії” цілей Росії в Україні Лавров ще раз підтвердив, що Москва відкидає дипломатію і хоче лише війни та терору.

“Зізнання міністра закордонних справ РФ у мріях захопити більше української землі доводять: Росія відкидає дипломатію та зосереджена на війні й терорі. Росіяни хочуть крові, а не переговорів”, – написав Кулеба.

Він закликав усіх партнерів посилити санкції проти РФ та прискорити постачання зброї Україні.

Лавров заявив, що “географія” цілей Росії нібито розширилася – і тепер РФ хоче захопити не лише Донецьку та Луганську області, а й Херсонську, Запорізьку та низку інших територій.

Вже відомо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час візиту до Каїра зробив протилежні за змістом заяви щодо України. Спочатку він сказав, що Росія “не має упереджень” до переговорів з Україною, а потім пригрозив поваленням “київського режиму”.

Коментуючи укладення стамбульської угоди про безпечний експорт українського зерна, Лавров заявив, що Росія не проти “відновити переговори щодо ширшого кола питань”, але справа залежить не від неї.

Після цього він заявив, що Росія збирається повалити демократично обрану владу України.

“Нам шкода український народ, який заслуговує на краще. Нам шкода українську історію, яка руйнується у нас на очах, і нам шкода тих, хто піддався державній пропаганді київського режиму та тих, хто його підтримує, націлених на те, щоб Україна стала вічним ворогом Росії. Російський та український народи продовжать жити разом. Ми обов’язково допоможемо українському народу позбутися режиму, абсолютно антинародного та антиісторичного”, – сказав Лавров.

Так і хочеться сказати – собі допоможіть, бажано самоліквідуватись.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*