Під Херсоном ЗСУ майже “в нуль” знищили російську БТГр, – Арестович

Українські Сили оборони розбили батальйонну тактичну групу армії РФ, яка намагалася наступати в районі села Інгулець на Херсонщині. Там окупанти втратили десятки одиниць техніки та не менше сотні осіб убитими.

Про успіх, який, на жаль, не пройшов без втрат і для наших захисників, розповів радник голови Офісу президента Олексій Арестович. Він дав інтерв’ю правозахиснику Марку Фейгіну, яке вийшло 2 червня на YouTube-каналі “Фейгін LIVE” (щоб переглянути відео, доскрольте новину до кінця).

За його словами, на вказаний напрямок ворожі війська перекинули сильні засоби поразки – протиповітряну оборону, танки та іншу техніку для готовності наступати.

“На кожному оперативному напрямку російське військове командування вимагає успіху. Але дуже погано це координує. Від угруповань вимагають агресивності наступу, вжиття заходів просування, водночас абсолютно не співвідносячи їх між собою”, – пояснив Арестович.

Він зазначив, що в такій тактиці, зокрема, відіграють роль різні командири в російських угруповань. Нині окупанти намагаються наступати на Херсонщині та Запоріжжі, рушити на Миколаїв та Кривий Ріг.

“І наші знову їх упіймали зі спущеними штанами. Не скажу, що в ніч перед наступом, але за дуже короткий час до нього, коли вони перебували в найбільш уразливому положенні – безпосередньо перед початком дій”, – наголосив радник голови ОП.

За його розповіддю, українські воїни вдарили одразу на трьох напрямках, організували три переправи – всі вони були успішними, хоча не без втрат. Захисники зайшли на інший бік, форсували Інгулець, закріпилися та створили плацдарм.

“Далі всі чекали ось цього остаточного успіху. Але так не буває. Російська армія перекинула туди свої частини і пішов другий тиждень плацдарму”, – визнав Арестович.

Він додав, що завдання Сил оборони було – утримати позиції. З одного боку, вони відволікали ворога, з іншого наносили удари в іншому місці. Так фактично розпочалася фаза, коли війська форсували, вичерпали можливості наступу й стали в оборону. У відповідь противник пішов їх вибивати, “бо мета окупантів – ліквідувати плацдарм“.

“Та під час спроби ворогом вибивати наші війська, які безумовно теж зазнали втрат, адже це війна, там (на Херсонському напрямку. – Ред.) розгромили російську БТГр. Вона знищена майже “в нуль”. Там кілька десятків одиниць техніки і не менше кількох сотень убитими тільки”, – підсумував Арестович.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*