Контрнаступ ЗСУ на Харківщині розширився – Інститут вивчення війни

Успішні українські контратаки на північному сході Харківщини заклали підґрунтя для подальшого контрнаступу на цьому напрямку. Тепер Збройні сили України можуть протягом найближчих днів витіснити російські війська з діапазону досягнення артилерії до Харкова.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, або ISW). За його даними, ЗСУ йдуть у контрнаступ вздовж широкої дуги навколо Харкова.

“Українські війська за останню добу захопили кілька населених пунктів на північ та схід від Харкова, що зменшило можливості російських військ загрожувати другому за величиною місту України”, – йдеться у звіті ISW.

Інститут вивчення війни стверджує, що ця українська операція успішно переростає у ширший контрнаступ – на відміну від більш локальних контратак, які українські сили вели протягом цієї війни раніше з метою зупинити наступ Росії.

“Українські сили, зокрема, відвойовують територію вздовж широкої дуги навколо Харкова, а не зосереджуються на вузькому ударі. Це вказує на здатність розпочати більш масштабні наступальні операції, аніж ми спостерігали досі під час війни (оскільки українські сили переважно відвоювали околиці Києва після російського відступу, а не у великому контрнаступі)”, – пишуть ISW.

Окремо відзначається готовність українських військ зосередити сили, необхідні для наступальних операцій таких масштабів, замість того, щоб задіяти їх для оборони на Донбасі. На думку аналітиків ISW, це додатково свідчить про впевненість ЗСУ у своїй здатності дати відсіч російським намаганням оточити українські сили на Сєвєродонецькому напрямку.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*