Після зустрічі з Путіним! Жорсткий ультиматум Ердогану – потужний удар, поставили на місце! Браво!

Туреччина через неофіційні канали отримала попередження від Заходу про негативні наслідки зближення з Росією для економіки, повідомляє Financial Times.

Видання стверджує, що у західних столицях стурбовані поглибленням турецько-російської співпраці та попереджають Анкару, що вона постраждає, якщо допоможе Москві оминати санкції.

Джерела FT інформують, що в ЄС уважно стежать за турецько-російською співпрацею та занепокоєні, що Туреччина перетворюється на платформу для торгівлі з Росією.

Один зі співрозмовників газети назвав поведінку Анкари стосовно РФ дуже опортуністичною та наголосив, що турків намагаються примусити звернути увагу на ці побоювання.

Один із високопосадовців ЄС припустив, що західні компанії можуть закликати припинити відносини з Туреччиною, або скоротити їх, у разі розширення відносини з Росією.

Водночас одразу три джерела заявили, що в Брюсселі поки не було жодних офіційних дискусій щодо потенційних наслідків для Туреччини.

За даними FT, попередження на адресу Анкари прозвучали наступного дня після того, як російський диктатор Володимир Путін та президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провели тривалу зустріч віч-на-віч у Сочі і пообіцяли збільшити обсяги двосторонньої торгівлі та поглибити фінансові зв’язки.

Зокрема йдеться про згоду Туреччини частково платити за газ з РФ рублями та дозволити використання російської платіжної системи “Мир”, коли Visa та Mastercard призупинили операції з картками громадян країни-окупанта.

Через мізерність доступної інформації оцінити підсумки цієї зустрічі досить складно, у свою чергу, вважає економічний оглядач Семен Новопрудський. На його думку, жодних широкомовних заяв сторони не зробили навмисно.

«Це дає змогу припустити, що переговори з багатьох гострих проблем пройшли зовсім не гладко, — розмірковує співрозмовник „Голосу Америки“. — Зокрема, це стосується насамперед війни в Україні та конфлікту між Азербайджаном та Вірменією, а також потенційного продажу Росії турецьких безпілотників чи долі мирних російсько-українських переговорів, посередником яких прагнула виступити Анкара. Зрозуміло тільки, що зернову угоду Москва поки що зривати не має наміру через те, що вона їй вигідна. І це логічно. Завдяки угоді з Росією, по суті, зняли частину санкцій».

Президент Туреччини веде свою гру, але де-факто, безумовно, він допомагає Путіну (хоча б в очах внутрішньої аудиторії) створити відчуття, що ізоляція РФ не така сильна і монолітна, як хотілося б Заходу, упевнений Новопрудський. При цьому Ердоган ще й зберігає можливість в останній момент заблокувати прийом до НАТО Швеції та Фінляндії під час ратифікації заявки турецьким парламентом, наголосив експерт.

А от політексперт Тарас Загородній підкреслює, що всі повинні пам’ятати, що Ердоган – президент Туреччини, а не Україні. Тому він прагматично захищає інтереси своєї країни. Тому він витискає із ситуації максимум, що можливо. Як і інші країни, які зараз вибивають Росію з ринку нафти, газу, озброєнь. У тому числі західні. Вчитися у всіх треба як слід захищати свої інтереси.

По друге. На відміну від багатьох наших союзників, Ердоган вступив у війну на боці України задовго до її початку. Постачання Байрактарів почалось задовго по початку війни і не припиняється. Навіть декілька штук подарували просто так. Більш того, ЖОДЕН з наших союзників так і не надав Україні ударні беспілотники.

Ердоган закрив Босфор для військових кораблів, чим обмежив прихід ще більше носіїв “Калібрів” тощо.

Нагадайте мені, що у цей час робили інші, особливо з країн ЄС? Та нічого. Продавали нас оптом та взроздріб Путіну.

По третє. В обмін на теоретичну підтримку Ердоган вичавить з Росії все, що йому потрібно:

– Карабах (вже вибиває)

– Сирію

– Кредити на будівництво АЄС

– І багато чого іншого

Бо Росія знаходиться в безвиході. До речі, щодо обіцянки “купувати газ за рублі” – це теж бабка надвоє казала. Щось у мене є підозри, що він розуміє різницю між доларом, євро та фантиками, якими є рубль. Скоріш за все, буде як і з іншими постачальниками в ЄС – вони платять, як завжди, в євро, як і раніше. Взагалі, не здивуюсь, якщо він змусить росіян за турецькі ліри ім

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*