Після ультиматуму! 0рбан в паніці – догрався: термінове рішення. Зеленському доповіли – переможем0!

Українську гілку нафтопроводу “Дружба” зупинено. Вентиль перекрили ще вранці 4 серпня.

Інформацію підтвердив прес-секретар та радник президента російської “Транснафти” Ігор Дьомін у коментарі прокремлівському РІА “Новости”. Зазначимо, що “Дружба” має північну та південну гілки. Остання проходить територією України і качає нафту до Угорщини, Чехії та Словаччини. Саме вона і була перекрита.

“Укрнафта” повністю зупинила прокачування”, – заявив Дьомін. Він уточнив, що на сьогоднішній день працює тільки північна гілка нафтопроводу, яка проходить територією Білорусі та Польщі.

За даними представника “Транснафти”, українці повернули платню за транзит газу.

“Платіж повернено у зв’язку із набранням регламенту Європейського союзу, тобто сьомого пакету санкцій”, – уточнив Дьомін. Відомо, що “Транснефть” перебуває під санкціями Євросоюзу з березня 2022 року. Зазначимо, Євросоюз на тлі російського вторгнення в Україну “прозрів” і почав докладати зусиль для ослаблення залежності від енергоресурсів із РФ. Першим “під ніж” пустили російську нафту.

Вже запроваджено обмеження на її постачання до Європи. Німеччина до кінця року планує практично повністю відмовитися від “чорного золота” із РФ.

Нагадаємо, Угорщина сильно залежить від російської нафти й газу. Вартість модернізації інфраструктури країни для отримання нафти з інших джерел оцінюється приблизно в 700 млн євро.

Орбан навіть заявив, що нафтове ембарго буде мати для економіки Угорщини начебто “ефект ядерної бомби”.

Проти введення ембарго на нафту сьогодні виступають Угорщина, Чехія, Словаччина та Болгарія, які наполягають на тривалішому перехідному періоді. До того ж заяви Угорщини про те, що вони не виживуть без російських постачань — чиста брехня. Замінити постачання російської Urals є чим. Коли у 2019-му році росіяни змушені були на кілька місяців зупинити нафтопровід “Дружба” через забруднення нафти, не сталося жодної катастрофи й постачання здійснювали через інший нафтопровід.

Серед очікуваних поступок Угорщині – надання їй на два роки більше часу, ніж решті країн ЄС, для припинення імпорту російської нафти. Крім того, Угорщина вимагає коштів ЄС на подолання пандемії, які були заморожені через порушення країною правил Євросоюзу, зокрема щодо судової системи.

Угорщина скористалася війною росії проти України, фактично вдаючись до шантажу Європейського Союзу, але в України є чим відповісти.

Про це заявила радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу КБФ.

«Що стосується Угорщини, то Угорщина скористалася ситуацією, і фактично ми і Європейський Союз надали їй таку можливість», – сказала вона.

Як констатувала Зеркаль, «апетит» Угорщини щодо фондів Європейського Союзу зростає щодня.

«І вони вирішили, що в них настав такий зірковий час, коли вони можуть вимагати все, що завгодно, аби тільки не зруйнувати європейську єдність», – обурилася Зеркаль.

Вона висловила жаль, що Угорщині дозволили це зробити.

«Фактично Європейській комісії довелося вносити зміни до своєї політики і дозволити здійснювати інвестиції, використовувати європейські кошти навіть на побудову нового нафтопроводу, не говорячи вже про переобладнання нафтопереробних заводів», – сказала вона.

«Але це ще не все. Звичайно, вони отримують ще всі кошти, які були заморожені по інших програмах. І це дійсно сумно, тому що в руках України є прекрасний важіль – це нафтопровід «Дружба», – сказала радниця міністра.

Вона підкреслила, що до Угорщини йде окрема нитка нафтопроводу «Дружба», з якою може «щось статися».

«І, на мій погляд, дуже би доречно було, якщо би з ним щось сталося (нафтопроводом). Але, знову-таки, це в руках уряду і Президента – вирішувати політичні питання, чи дійсно ми хочемо говорити з Орбаном тією мовою, яку він розуміє і яку він нав’язує Європейському Союзу, чи ми ще не готові до цього», – наголосила Зеркаль.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*