“Росія несе відповідальність за цю війну”: понад 50 країн ООН засудили спроби РФ виправдати агресію проти України

Більш ніж 50 держав-членів ООН засудили брехню Росії про війну в Україні та спроби виправдати вторгнення на засіданнях Ради безпеки. Країни випустили спільну заяву.

Зокрема, його текст опублікували на сайті місії США при ООН. Усього підписали заяву 45 держав та Європейський Союз.

Йдеться про Албанію, Андорру, Австралію, Австрію, Бельгію, Болгарію, Канаду, Хорватію, Республіку Кіпр, Чехію, Данію, Естонію, Фінляндію, Францію, Грузію, Німеччину, Грецію, Гватемалу, Угорщину, Ісландію, Ірландію, Італію, Японію, Латвію, Ліхтенштейн, Литву, Люксембург, Мальту, Республіку Молдова, Монако, Чорногорію, Північну Македонію, Нідерланди, Нову Зеландію, Норвегію, Палау, Польщу, Португалію, Румунію, Словаччину, Словенію, Іспанію, Швецію, Україну, Велику Британію і США.

Ми засуджуємо Росію за чергове зловживання своїм місцем у Раді безпеки ООН для поширення дезінформації. Ми відкидаємо безперервні спроби Росії спотворити історію у своїх політичних цілях і просувати вкрай шкідливі помилкові наративи та дезінформацію про сусідні країни, зокрема шляхом навішування ярликів на інших як на “неофашистів” та “неонацистів” без реальних підстав. Питання зростання глобального неонацизму та антисемітизму заслуговують на змістовне і конструктивне обговорення. Ми шкодуємо про те, що сьогодні Росія не хотіла цього і неодноразово проводила подібні зустрічі на одну і ту ж тему”, – сказано в заяві.

Так, у понеділок, 11 липня, РФ знову ініціювала неформальну зустріч у Раді безпеки ООН, де поширювала дезінформацію.

“Це ще одна цинічна та прозора спроба Росії виправдати своє неспровоковане, повномасштабне та незаконне вторгнення в Україну”, – прокоментували автори заяви.

“Сьогоднішня зустріч є ще однією навмисною спробою Росії відвернути увагу міжнародного співтовариства від кричущих порушень Росією Статуту ООН та інших норм міжнародного права, включаючи порушення нею міжнародних норм у галузі прав людини в Росії, що продовжуються, і нестримні порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права в Україні”, – підкреслили у заяві.

Країни підтвердили, що підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що сягають її територіальних вод.

“Ми знову звертаємося до Росії із закликом припинити ворожі дезінформаційні кампанії проти України, покласти край жорстокій і навмисній агресивній війні і негайно, повністю і беззастережно вивести свої сили та техніку з території України. Ми і надалі підтримуватимемо міжнародний мир і безпеку, а також захищатимемо права людини та основні свободи, включно із свободою вираження думок та верховенством закону, і ми продовжимо засуджувати нацизм, неонацизм, антисемітизм, антициганський расизм та інші форми расизму, расової дискримінації, ксенофобії та нетерпимості”, – резюмували у заяві.

Представниця США при ООН Тріна Саха також виступила із промовою на зустрічі.

“Ми вражені тим, що російські бомбардування руйнують житлові будинки, інфраструктуру, торгові центри і навіть молитовні будинки. Навмисне завдання ударів по людях та цивільних об’єктах є воєнним злочином. Наше послання керівництву Росії та військовим, які скоюють воєнні злочини або інші злочини, таке: світ спостерігає, і ви будете притягнуті до відповідальності. Незважаючи на спроби Росії звинуватити всіх, крім себе, факт залишається фактом: тільки Росія несе відповідальність за цю війну. Президент Путін почав цю війну. Він один може покласти цьому кінець. Росія повинна вивести свої війська з території України та вдатися до дипломатії”, – заявила вона.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*