СБУ викрила помічника нардепа, який “зливав” дані ворогові: він був завербований ФСБ

Помічник-консультант одного з народних депутатів виявився російським агентом і підозрюється в державній зраді. За даними Служби безпеки України, він “зливав” дані ворогові.

Фігуранта розслідування було затримано під час спецоперації в Києві. Про це пресслужба СБУ повідомила на офіційному сайті у вівторок, 5 липня (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Як заявили у відомстві, підозрюваний проводив розвідувально-підривну діяльність в органах української влади. У Раді він почав працювати на громадських засадах у вересні 2021 року.

Він був завербований під час поїздки до Москви кадровим співробітником 9-го управління 5-ї служби ФСБ Юрієм Водолазким. Останній пізніше передав агента, відомого як “Атлант“, на “зв’язок” своєму керівнику – заступнику начальника 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ РФ Дмитру Зубарєву.

Підозрюваний у держзраді

Український чиновник передавав росіянам різні розвіддані: про міжнародне співробітництво, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з РФ, проведення АТО/ООС на сході України.

За це щомісяця зраднику платили від 1,5 до 4 тис. доларів. “Винагорода” зростала залежно від рівня складності завдань і термінів виконання.

Для збору інформації посадова особа використала широке коло особистих знайомств і статус помічника чинного нардепа. А передача даних здійснювалася через зашифрований канал електронного зв’язку.

Декілька разів зрадник України особисто бачився зі своїми кураторами на території третіх країн, де отримував завдання та гроші.

Чиновнику повідомили про підозру у скоєнні злочину за ст. 111 (Державна зрада) КК. Суд заарештував фігуранта розслідування.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*