“Смоленськ – це Литва”: литовський депутат потролив РФ після скандальної заяви та нагадав історію

У Росії заговорили про відміну визнання незалежності Литви в 1991 році. У відповідь у Литві запропонували “відкликати Полянівський договір 1634 року” та вимагати, щоб президент РФ Володимир Путін повернув усі окуповані території.

З тонким тролінгом з приводу “історичних прав” Москви на чужі землі та нестримного бажання імперців переписувати історію виступив литовський депутат Матас Малдейкіс у своєму Twitter.

“Якщо Росія відкличе своє визнання незалежності Литви в 1991 році, Литва відкличе Полянівський договір 1634 року і вимагатиме, щоб Путін підкорився владі Владислава IV і повернув усі окуповані території Великому князівству. Смоленськ – це Литва!” – написав литовський депутат.

Литовський депутат потролив спроби РФ "переглянути історію"

Малдейкіс має на увазі так званий Полянівський мирний договір, що поклав край війні між Росією та Річчю Посполитою, який містив для росіян невигідні умови. Зокрема, на користь Польщі та Литви у російської імперії відібрали значні території.

І Смоленськ зі Смоленщиною, міста Рославль, Біла, Трубчевськ, Невель, Себеж, Стародуб зізнавалися за Великим князівством Литовським.

Натомість польський король Владислав IV відмовлявся від претензій на російський престол і зобов’язався вивести свої війська з тих територій, які залишалися за Росією.

Також Російська імперія мала виплатити Речі Посполитій 20 тисяч рублів.

Нагадаємо, 8 червня до Держдуми РФ внесли законопроект про скасування визнання незалежності Литви. У відповідь у Литві зазначили, що там можуть заявити навіть, що Місяць належить РФ.

За словами Міністра закордонних справ Литви, ця ініціатива країни-агресора свідчить лише про те, що Литві необхідно оборонятися.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*