Спартц відповіла своїй колезі Каптур, яка звинуватила її у “допомозі Путіну”

У Сполучених Штатах Америки набирає обертів скандал, пов’язаний зі зверненням конгресвум Вікторії Спартц до президента Джозефа Байдена з проханням спростувати або підтвердити можливі зв’язки глави Офісу президента України Андрія Єрмака з Росією. Представниця Конгресу США від демократів Марсі Каптур на це заявила, що її колега подібними ініціативами “нерозважливо надає допомогу Путіну та його пропагандистам”.

Спартц відповіла на звинувачення досить жорстко. Свою відповідь Каптур вона опублікувала у Twitter.

Вікторія Спартц запостила посилання на новину про те, що Каптур заявила, що Конгрес твердо підтримує президента України Володимира Зеленського та його команду, попри те, що “деякі члени Конгресу можуть прагнути посіяти розбіжності та розпалити напруженість”. Також вона заявила, що США нібито не має підстав “сумніватися в лояльності будь-якого чиновника”.

“Ті, хто поширює дикі наративи, спрямовані на підрив позицій українських чиновників під час війни, нерозсудливо допомагають Путіну та його пропагандистам. Сполучені Штати віддані перемозі України, і український народ не має більшого друга, ніж Сполучені Штати”, – кинула камінь у город колеги Марсі Каптур.

Відповідь Спартц була жорсткою та лаконічною.

“Перед тим, як робити свої жорсткі заяви, Марсі Каптур має з’їздити в Україну та подивитися, що відбувається на місцях – хоча б один раз. Марсі, яка слухає кишенькових бюрократів Андрія Єрмака – не служить нікому, окрім Кремля”, – заявила Спартц.

Твіт Вікторії Спартц

Нагадаємо, 8 липня член Конгресу, українка за походженням Вікторія Спартц закликала Байдена перевірити можливі зв’язки Єрмака з Росією. В офіційному листі вона відзначила підозри, що циркулюють у владних колах США, про те, що такі зв’язки можуть мати місце – і закликала або підтвердити, або спростувати їх на користь подальшої співпраці між США та Україною.

На звернення Спартц відреагували, зокрема, у Міністерстві закордонних справ України. Спікер МЗС Олег Ніколенко заявив, що пані конгресвумен нібито намагається “повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про нібито зв’язки керівництва України з Росією” і звинуватив її в “спробах заробити додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях”, в “цинічних маніпуляціях на тему війни та горя українців” і навіть у “підриві наявних механізмів надання США військової допомоги Україні”.

Реакція Спартц не забарилася. Вона закликала тепер уже Зеленського вирішити проблему з Єрмаком та озвучила низку питань щодо голови ВП, на які хотіла б отримати відповіді. Зокрема, вона згадала витік інформації щодо затримання “вагнерівців” у Білорусі, провальні “мирні переговори” до повномасштабного вторгнення РФ, затягування закупівлі зброї для українського війська, ігнорування попереджень західних розвідок про підготовку вторгнення РФ, дивну ситуацію з Херсоном, “трагедію полку “Азов” та присутність в ОПУ Олега Татарова, який саботував призначення антикорупційного прокурора.

Після цього в суперечку і вступила відповідальна за Україну в Конгресі Марсі Каптур, яка заступилася за Зеленського після скандалу навколо Єрмака.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*