Страшна правда про Ердогана! Змова з Кремлем? Такого ми не чекали – відомо все! Деталі!

Як стало відомо з даних Reuters, дипломатичні успіхи дають Ердогану змогу відвести увагу від економічних проблем у Туреччині.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знайшов вигоду у війні РФ проти України. Він використовує переговори для передвиборчої кампанії. Зокрема, йдеться про дипломатичні успіхи в угоді про відновлення експорту зерна з України. Про це повідомляє Reuters.

Водночас такі дипломатичні перемоги дають “перепочити” Ердогану від економічних проблем в Туреччині. Вони також стануть частиною його передвиборної стратегії у 2023 році. Президент Туреччини готується до того, що ці вибори можуть стати для нього найсерйознішим випробуванням за весь час його правління.

Слід зазначити, що інфляція в Туреччині зросла вже на 79%, а ліра опустилась до рекордних мінімумів, досягнутих під час останньої валютної кризи в грудні. Противники звинувачують Ердогана у зниженні процентних ставок, попри високу інфляцію, а також у звільненні трьох керівників центрбанку з 2019 року. Це призвело до того, що Туреччина має великий дефіцит поточного рахунку і залежить від зовнішнього фінансування для підтримки економіки.

Підкреслимо, що РФ вивчає можливість підключити Ердогана до мирних перемовин з Україною в якості посередника. Анкара давно наполягала на такій ролі, але Москва не відчувала оптимізму з приводу ідеї. Але після укладення “зернової угоди” позиція Кремля могла змінитися.

Втім, країна-агресор Росія навряд чи може розраховувати на якісь перспективи діалогу з Україною допоки, доки не змінить свої умови.

Журналісти Bloomberg в день зустрічі Ердогана та Путіна, з посиланням на наближені до Кремля джерела, написали про те, що Москва розглядає можливість підключення Туреччини як посередника до перемовин щодо завершення війни Росії проти України. Анкара і раніше прагнула приєднатися до діалогу сторін, проте росіяни прохолодно ставилися до такої ініціативи.

Однак ситуація могла змінитися після підписання так званої “зернової угоди”. Путін навіть особисто подякував Ердогану за його участь у цих перемовинах.

Крім того, джерела також відзначають, що допоки Росія не змінить своїх умов, продовження перемовин з Україною, які зайшли в глухий кут, не буде. У іншому випадку зміни можуть відбутися, якщо окупанти переламають ситуацію на полі бою.

Видання також акцентувало увагу на тому, що Туреччина, як і інші країни НАТО, виступає проти нападу Росії на Україну і постачає Києву зброю. Однак Анкара не наважилася впровадити санкції щодо Москви. Причиною тому став ризик економічних збитків – якщо Анкара вдарить санкціями по Москві, вона втратить близько 35 мільярдів доларів.

До того ж, Посол України в Туреччині Василь Боднар у одному з інтерв’ю заявив, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган має важелі вплив на російського президента Володимира Путіна, щоб стимулювати його до виконання “певних домовленостей”.

“Можна сказати, що певним чином Ердоган впливає на Путіна і має важелі впливу для того, щоб не скажу, що змусити, але стимулювати його до виконання певних домовленостей”, – зауважив дипломат.

Він підкреслив, що “ніхто навіть з європейських лідерів не домігся того, що домігся Ердоган”, маючи на увазі прогрес щодо “зернової угоди”.

“Тому ті посередницькі чи фасилітаторські зусилля і переговори за конкретними напрямками, і зерно, і можливо, якісь інші спроби знайти точки дотику – це також завдяки активній турецькій дипломатії”, – сказав Боднар.

Разом з тим він підкреслив, що Туреччина насамперед відстоює свої інтереси і “реалізує їх в той спосіб, який може”.

Посол визнав, що Туреччина від самого початку війни, мабуть, одна з небагатьох, хто докладає максимальних зусиль для того, щоб допомагати Україні і певним чином підштовхувати Росію до укладення миру.

“Але в їхньому розумінні припинення війни – це припинення бойових дій. Ми ж говоримо турецькій стороні, що нам потрібно виведення російських військ, і це основна передумова для пізніших якихось політичних дискусій чи переговорів з країною-агресором”, – зазначив Василь Боднар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*