США в дикому шоці! Прямо з фронту – ЗСУ вдалося неможливе, диво на фронті! Світовий рекорд, переможемо!

Американські експерти та чиновники вважають, що Збройні сили України досягли великих успіхів у війні з Росією, застосовуючи зброю та техніку від партнерів несподіваним чином. Українські бійці змогли здивувати західні країни своєю майстерністю.

Про це йдеться у матеріалі The New York Times. Як зазначається, з моменту потоплення російського крейсера “Москва” у Чорному морі у квітні та до атаки на авіабазу РФ “Саки” в окупованому Криму в серпні в США та інших західних країнах наростає подив того рівня ефективності, який демонструє українська армія.

“Наприклад, встановлюючи ракети на вантажівки, українські сили швидше переміщують їх у зону обстрілу. Розмістивши ракетні системи на швидкохідних катерах, вони збільшили свої бойові можливості на морі. І, на подив експертів із озброєнь, Україна продовжує знищувати російські цілі за допомогою тихохідних ударних безпілотників турецького виробництва Bayraktar та недорогих безпілотників, модифікованих для скидання гранат та інших боєприпасів”, – пише видання.

Наприклад, під час атаки на “Москву” ЗСУ розробили власну протикорабельну ракету “Нептун”. Вона заснована на конструкції старої радянської протикорабельної ракети, але з покращеною дальністю дії та електронікою. За словами одного високопосадовця Пентагону, українські військові встановили ракети “Нептун” на одну або кілька вантажівок і перемістили їх у межах досяжності корабля, який знаходився приблизно за 75 миль від Одеси.

“З “Москвою” вони розробили дуже ефективну протикорабельну систему МакГайвера, яку вони встановили на кузов вантажівки, щоб зробити її мобільною та переміщати”, – сказав колишній командувач військ США в Європі, генерал Бен Ходжес.

Експерти також здивовані ефективністю, яку демонструє українська армія щодо застосування безпілотників. Зокрема, ЗСУ так добре впоралися з БПЛА Bayraktar, що виконавчий директор компанії Халук Байрактор похвалив їхню здатність “вичавити з цих систем якнайбільше”.

При цьому хвалена багаторівнева система ППО Росії виявилася безпорадною проти такої тактики – хоча БПЛА не мають систем самооборони, виявляються будь-яким радаром і літають зі швидкістю не більше 130 км/год.

Наприклад, удар по аеродрому в Саках 9 серпня. Американські офіційні особи кажуть, що Україна завдала цього удару без попереднього сповіщення американських та інших західних союзників. Крім того, українські спецназівці і партизани використовували імпровізовану зброю, вибухівку і тактику під час ударів.

Як висловився анонімний чиновник США, такі атаки проти військ окупантів, можливо, мали спричинити ще й психологічний вплив на росіян у Криму за “ефектом Дуліттла”.

Йдеться про американський напад на Японію під час Другої світової війни. Денний наліт бомбардувальників на малій висоті під керівництвом підполковника Джеймса Дуліттла у квітні 1942 року завдав невеликої шкоди військовим та промисловим об’єктам Японії. Але це підтримало морально американський тил, що пережив низку невдач у Тихому океані, починаючи з нападу на Перл-Харбор у грудні 1941-го, і зруйнувало ідею невразливості Японії для американських повітряних атак, як стверджував її уряд.

“Дії на Кримському півострові, ймовірно, знаменують собою нову фазу у війні, коли українці переходять у наступ з нерегулярною військовою кампанією, спрямованою на витіснення Росії із зони, щодо якої вона впевнена, що вона в безпеці”, – сказав Мік Малрой, колишній співробітник Пентагону і офіцер ЦРУ.

“Він цікавий тим, що при ударі застосовувалася імпровізована зброя та абсолютно нестандартна тактика, яка в результаті принесла ЗСУ великий успіх”, – йдеться у статті.

Також українські повітряні сили змогли поєднати радянські винищувачі МіГ-29 та американські протирадарні ракети HARM. Раніше це вважалося неможливим, оскільки ракети створені спеціально під винищувачі стандарту НАТО.

“Ви не можете просто повісити якусь ракету на будь-який літак, тут задіяно безліч авіоніки та інших аспектів високопродуктивних літаків. І вони це зробили”, – пояснив генерал Ходжес.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*