Україна має поспішати, поки Путіну не допоміг Трамп, – політолог Фукуяма

У США слабшає підтримка України з боку республіканців і якщо у 2024 році Дональда Трампа буде переобрано президентом, то це зіграє на руку Росії. Українська влада та армія мають поспішати та перехопити ініціативу у війні проти російських окупантів протягом поточного літа.

Таку думку в інтерв’ю Deutsche Welle висловив американський політолог та філософ японського походження Френсіс Фукуяма. Професор Стенфордського університету був одним із тих, хто відкрито попереджав про ризики повномасштабного вторгнення РФ в Україну, а наприкінці червня Кремль заборонив йому в’їзд до Росії.

За його словами, європейська підтримка Києва може похитнутися вже взимку, коли країни Європи зіштовхнуться із проблемами у пошуках заміни російському газу. З підтримкою з боку США також можуть виникнути проблеми, якщо ослабне влада демократів.

“Складність полягає в тому, що підтримка України з боку республіканців у США поступово слабшає. Трамп при цьому перебуває на іншому боці – він налаштований проросійськи, не проукраїнськи. Очевидно, що якщо він повернеться у 2024 році на пост президента, це може вирішити всі проблеми Росії сьогодні, тому що Трамп має намір вивести США з НАТО.

Таким чином, Кремль досягне своєї головної мети просто завдяки зміні курсу американської політики. Ось чому я вважаю вкрай важливим, щоб Україна досягла певного прогресу та перехопила ініціативу на полі бою протягом літа”, – вважає Фукуяма.

За його словами, якщо Захід побачить, що війна заходить у глухий кут, то “виникнуть тріщини в єдності” і з боку європейців і американців звучатиме все більше закликів до України поступитися територією Росії, щоб припинити бойові дії.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*