У боях на Харківщині загинув київський активіст, розвідник Роман Ратушний

У боях за звільнення Харківщини загинув відомий київський активіст, голова ГО “Захистимо Протасів Яр” та розвідник 93 окремої механізованої бригади Роман Ратушний. Він став до лав українського війська від першого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну, звільняв Київщину, брав участь у вигнанні російських загарбників з Сумщини та воював під Ізюмом.

Там, у бою з загарбниками, він і загинув 9 червня. Трагічну звістку повідомили у ГО “Захистимо Протасів Яр”.

Роман Ратушний.

“Важкі дні… Підтвердилась страшна новина… 9 червня в бою, під Ізюмом, загинув лідер нашої громади, голова ГО “Захистимо Протасів яр” і розвідник 93 омбр “Холодний яр” – Роман Ратушний. Ромчик був кращим з нас, відчайдухом, який завжди був першим в будь-якому бою і ніколи не проявляв страху. Так сталося, що в його останньому бою, він був в розвіддозорі в складі бойової групи і загинув під час виконання бойового завдання”, – зазначили однодумці полеглого воїна, пліч-о-пліч з якими він захищав Київ від незаконної забудови.

Тіло воїна вдалося забрати лише за кілька днів після трагедії, – уточнив Андрій Смолій.

Роман боронив Україну з першого дня повномасштабного вторгнення РФ.

“Роман Ратушний – честь! Таким відчайдухом ти запам’ятаєшся! Тільки тиждень як бачилися з тобою, далі ви пішли вперед на ті села, де земля, як побите тіло віспою, не має живого місця. Ще була надія, що могли взяти в полон, але в спільноті Захистимо Протасів Яр підтвердили загибель в бою. Весь цей час думав як же так, чому не по-іншому. Але для таких як Роман по іншому не буває. Ромко був щасливий в боротьбі, і війна – це його стихія, яка, на жаль, так швидко його забрала. Дуже шкода. Інших слів немає”, – написав адвокат Віталій Коломієць.

Друзі та знайомі Романа до останнього сподівалися, що він у полоні

Менше ніж за місяць, 5 липня, Роман мав би святкувати свій 25 день народження – однак тепер йому назавжди залишиться 24.

“Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям” – теза, яку Роман просив пам’ятати і поширювати. 5 липня Ромі мало б виповнитися 25… Він був націоналістом все життя: учасник Революції Гідності в 16 років, громадський активіст, очолював ГО “Захистимо Протасів яр”, — розповіли активісти.

Вони повідомили, що за майже чотири місяці війни Роман Ратушний максимально наближав невідворотну перемогу України. Від першого дня повномасшабного російського вторгнення Роман брав участь в боях під Києвом, а потім, вже у складі 93 омбр “Холодний яр”, звільняв Тростянець, воював на Сумщині та під Ізюмом.

Менше ніж за місяць Героєві мало виповнитися 25 років.
“Попри цю важку втрату ми продовжимо справу Романа, ми продовжемо змінювати і розбудовувати наше суспільство, нашу країну, ми продовжимо боротися за Велику Соборну Україну. Ми обов‘язково розбудуємо парк в Протасовому яру. Парк, де на честь Роми висадимо дуб. Парк, який, впевнені, буде носити ім‘я Романа Ратушного. Ромчик з нами! Він назавжди в строю!” – зазначили друзі полеглого воїна.
Про дату прощання з Героєм вони пообіцяли повідомити пізніше. Тих, хто має бажання і можливість – просять підтримати маму Романа. Зробити це можна за реквізитами: 5168 7554 4793 7745 – Поваляєва Світлана Вадимівна (мама).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*