У США порахували майбутні збитки Росії від “золотого ембарго”: сума величезна

Запровадження ембарго на постачання російського золота завдасть Росії збитків на 19 млрд доларів на рік. Це ще більше ізолює РФ від світової економіки.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, повідомляє Barron’s. Він підкреслив: золото є “ключовим джерелом доходів” РФ.

“Експорт золота є джерелом доходу для Росії у розмірі 19 млрд доларів на рік. Його припинення вплине на російську економіку, яка вже відчуває наслідки виходу з її ринку 1000 компаній через розв’язану війну проти України”, – зазначив Блінкен.

Крім цього, “золоте ембарго” негативно вплине на російську економіку й у глобальному сенсі. За словами неназваного представника адміністрації президента США Джо Байдена, майбутня заборона “ще більше ізолює Росію від світової економіки, перешкоджаючи її участі на ринку золота”.

“Це ключовий експорт, ключове джерело прибутків. Ухвалення такого кроку відрізає цей потенціал. Це ілюстрація тих кроків, які G7 може зробити колективно, аби продовжити ізоляцію Росії та відрізати її від світової економіки”, – сказав чиновник.

Зі свого боку, сам Байден підкреслив: забороною імпорту російського золота “Велика сімка” обкладає Росію великими витратами. “Сполучені Штати обклали Путіна безпрецедентними витратами, щоб позбавити його доходів, необхідних для фінансування війни проти України”, – зазначив він.

Ще одним рішенням “Великої сімки” має стати встановлення граничних цін на російську нафту. Річ у тім, що через стрімке зростання цін на енергоносії вже введене нафтове ембарго може не вплинути на військовий бюджет Росії – оскільки вона отримує більше грошей від експорту, навіть якщо його обсяги падають.

Обмеження цін могло б вирішити цю проблему. А також допомогти уникнути подальшого обмеження постачання нафти та зростання інфляції.

Втім, аби ця ідея спрацювала, потрібна підтримка великих імпортерів. Таких як, зокрема, Індія та Китай.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*