У США ухвалили рішення про надання Україні ракетних систем великої дальності – NYT

Адміністрація президента США Джо Байдена погодила відправку в Україну реактивних систем залпового вогню великої дальності. Цей вид озброєння може суттєво допомогти Україні в обороні її території на Донбасі.

Про це пише видання The New York Times з посиланням на джерела в Білому домі. Повідомляється, що про передачу, ймовірно, буде оголошено наступного тижня.

Новий пакет військової допомоги США Україні включатиме мобільні ракетні установки, які можуть стріляти набагато далі, ніж пускові установки, які зараз використовує Україна. Хоча наразі немає детальної інформації про те, які саме типи ракет нададуть Сполучені Штати, Пентагон найчастіше використовує M31 GMLRS для керованої системи багаторазового запуску — високоточної зброї з супутниковим наведенням.

Він може завдавати ударів на відстань понад 65 км, що значно виходить за межі дії будь-якої артилерії, яку зараз використовує Україна.

З цієї причини серед посадових осіб адміністрації Байдена виникла деяка настороженість щодо того, що президент Росії Володимир Путін міг розцінити передачу як провокаційну.

Але співрозмовник видання сказав, що адміністрація прагне переконатися, що Сполучені Штати можуть розумно аргументувати, що вони не надають Україні можливості наносити удари вглиб території Росії.

Також США планують включити реактивні системи залпового вогню Himars, які рухаються на колісних вантажних шасі, до наступного пакету озброєння для України.

Пускові установки приєднуються до 155-міліметрових гаубиць, які Сполучені Штати вже почали надсилати Україні минулого місяця.

Системи Himars можуть перевозити капсулу з шістьма ракетами GMLRS або однією більшою керованою ракетою і можуть швидко переміщатися після пострілу. Система капсул, в якій кожна ракета попередньо завантажена в одноразову пускову трубу, може бути швидко встановлена ​​​​на вантажівку і викинута після запуску, що забезпечує явну перевагу перед російськими артилерійськими ракетними системами, в яких ракети повинні завантажуватися по одній.

Блок із шести ракет GMLRS може бути випущений за лічені секунди і завдати цілі противника такої ж шкоди, як і повітряний удар керованими бомбами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*